Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Bosacka rzuciła okiem na syrop malinowy i zamarła. Teraz ma ważny apel do wszystkich Polaków
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 27.02.2023 15:11

Bosacka rzuciła okiem na syrop malinowy i zamarła. Teraz ma ważny apel do wszystkich Polaków

Bosacka sprawdziła skład syropu malinowego
Screen filmu pochodzi z kanału EkoBosacka na Youtube, canva/Mehrad Vosoughi z Pexels

Katarzyna Bosacka apeluje o czytanie etykiet produktów spożywczych. Niedawno sprawdziła skład syropu o smaku malinowym. Zamiast owoców, znajdziemy tam cukier, barwniki i chemię. 

Katarzyna Bosacka promuje zdrowe odżywianie i świadome zakupy

Katarzyna Bosacka prowadzi w mediach społecznościowych kanay dotyczące zdrowego odżywiania. Jest również autorką kilku książek z przepisami i ciekawostkami kulinarnymi. Jej kanał na Instagramie @katarzynabosacka oraz EkoBosacka na Youtube śledzą miliony. 

Bosacka sprawdza etykiety popularnych i lubianych produktów spożywczych. Poleca je lub ostrzega przed szkodliwymi substancjami w składzie. Ostatnio pod lupę wzięła syrop o smaku malinowym, który dolewa się do herbaty. 

Bosacka od razu zwróciła uwagę na etykietę. Na syropie zaznaczono, że jest o smaku malinowym. Syrop lub każdy inny produkt, który jest ,,o smaku" konkretnych owoców, oznacza, że smak pozyskany jest sztucznie. 

Dziennikarka podkreśliła, aby na przeziębienie i grypę wybierać wyłącznie soki lub syropu malinowe. Najlepsze będą te przygotowane samodzielnie ze świeżych owoców. Można kupić dobre syropy w sklepie, jednak należy koniecznie zwrócić uwagę na etykietę.

Materiał wykorzystany w artkule pochodzi z kanału @katarzynabosacka na Instagram. Zdjęcie natomiast z kanału EkoBosacka na YouTube.

Wymieszaj maślankę z 3 składnikami i zanurz w niej karkówkę. Wyjdzie krucha i soczysta

Katarzyna Bosacka zamarła po przeczytaniu etykiety popularnego syropu zagęszczonego

W składzie Bosacka znalazła cukier lub syrop glukozowo- fruktozowy, barwnik i sztuczne aromaty. W syropie znajduje się tylko 2,3% malin i to pozyskana z zagęszczonego produktu, nie ze świeżych owoców.

Bosacka zwróciła uwagę na dodatek sorbianu potasu i benzoesanu sodu. Połączenie witaminy C i benzoesanu sodu powoduje reakcję chemiczną, w której powstaje beznen, czyli silnie rakotwórcza substancja.

Pod postem Bosackiej na Instagramie posypały się komentarze

Obserwujący profil Katarzyny Bosackiej na Instagramie od razu zareagowali na jej post dotyczący składu soku. Niektórzy piszą, że trzeba czytać etykiety przed kupnem, inni uważają, że takich produktów nie powinno być w sklepach.

- Tragedia co jest na półkach sklepowych- pisze jedna z komentujących. - To jest sam cukier- dodaje kolejny fan.