Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Zerwij w lesie i zalej wodą. Ten napar ma potężne działanie, poleca go znany dietetyk
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 19.04.2024 19:36

Zerwij w lesie i zalej wodą. Ten napar ma potężne działanie, poleca go znany dietetyk

napar z pokrzywy i dietetetk Bartek Kulczyński
Fot. YouTube/Dr Bartek Kulczyński; Canva/m.kucova

Nie omijaj pokrzyw szerokim łukiem. Znany dietetyk z YouTube zachęca do zrobienia naparu z tej rośliny. Ma potężne, a przede wszystkim skuteczne działanie. Dowiedz się, dlaczego specjalista poleca napar z pokrzywy i poznaj jego zastosowanie. Efekt na pewno cię zaskoczy. 

Dietetyk w Internecie

Od dłuższego czasu na YouTube sporą popularnością cieszy się kanał dietetyka Bartka Kulczyńskiego. Specjalista dzieli się na nim z widzami swoją wiedzą oraz udziela im ciekawych i rzadko spotykanych porad. Niedawno opowiedział o niezwykłym naparze z pokrzyw.

Jego niezwykłość ma polegać na potężnym działaniu, a co więcej jego działanie ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Istotne jest także to, że dietetyk wskazuje naukowe źródła i podstawy, dlaczego ten prosty specyfik działa. 

pokrzywy.jpg
Fot. Canva/SDannaS
Ostatnio to moje ulubione ciasto czekoladowe. Nie uwierzysz, z czego jest zrobione

Ten napar to potęga

Prosty napar z pokrzywy ma potężne działanie, ponieważ jego stosowanie obniży poziom cukru we krwi. A to może być skuteczna metoda dla cukrzyków. W dodatku napar z pokrzyw będzie skuteczny także dla ludzi z problemami kardiologicznymi. Pokrzywy obniżają podwyższone trójglicerydy, a w dodatku obniżają ciśnienie tętnicze. Co ciekawe napar z pokrzywy działa także ochronnie na nerki i wątrobę. Jak widzisz, zastosowań i zalet jest wiele, ale aby napar był skuteczny, należy go odpowiednio przygotować. Dlatego poniżej umieściłem przepis od dietetyka. Zrób go według wskazówek eksperta, a na pewno okaże się skuteczny. 

Jak zrobić napar?

Zebraną pokrzywę należy opłukać, a następnie wybrać najlepszej jakości liście pokrzywy. Jedną porcję naparu robi się z 1 łyżki liści pokrzywy oraz 1 łyżki skrzypu polnego. Liście obu roślin włóż do garnka i zalej je dwa szklankami wody. Gotuj pod przykryciem na małym ogniu przez 5 minut. 

Zagotowaną zostaw do zaparzenia na 15 minut. Po tym czasie odcedź napój. Pij jedną szklankę naparu z pokrzywy od 2 do 3 razy dziennie. Pamiętaj także, aby nie podawać naparu z pokrzywy osobą, które mają problem z drożnością dróg moczowych. Sprawdź, z jakim składnikiem wychodzą najlepsze naleśniki  oraz poznaj przepis na jajka po szkocku

napar.jpg
Fot. Canva/jirkaejc