Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Co oznacza biały nalot na bananach? Bosacka mówi wprost, trzeba mieć świadomość

Co oznacza biały nalot na bananach? Bosacka mówi wprost, trzeba mieć świadomość

banany
Canva/Image Professionals, IG@katarzynabosacka

Banany często goszczą w naszej diecie. Jednak owoce z białym nalotem mogą wyrządzić nam wiele krzywdy. Katarzyna Bosacka zwraca uwagę na tę kwestię i ostrzega.

Banany, czy na pewno takie zdrowe?

Banany dodajemy do owsianki, sięgamy po nie na drugie śniadanie, czy robimy z nich sałatki  desery. Te owoce na dobre zagościły już w naszej diecie. Wiemy, że jedzenie bananów poprawia pracę serca, wspiera metabolizm, układ krwionośny i układ nerwowy. Spożywanie bananów poprawia jakość snu i pomaga wypocząć.

Jednak, co robić, gdy na tym popularnych owocach widzimy biały nalot? Sprawą zajęła się Katarzyna Bosacka. Znana dziennikarka wyjaśnia, co oznacza taki nalot i czy ma wpływ na nasze zdrowie. Katarzyna Bosacka radzi też, czy myć banany przed jedzeniem. 

banany
Canva/somnuk
Domownicy nie chcieli uwierzyć, ze to postne pulpety. Ten pyszny zamiennik mięsa będę przygotowywał częściej

Banany pełne pestycydów

Katarzyna Bosacka poruszyła temat białego nalotu na bananach na swoim Instagramie. Znana dziennikarka podkreśla, że banany są najbardziej popularnymi owocami na świecie, które pryska się masą pestycydów. Na skórkę tych lubianych owoców trafiają środki grzybobójcze, pleśniobójcze, owadobójcze i chwastobójcze.

Katarzyna Bosacka napisała w swoich mediach społecznościowych:

Większość plantatorów uważa stosowanie pestycydów za kluczowe dla sukcesu uprawy bananów, jednak ekolodzy podkreślają ich szkodliwy wpływ na ludzi, roślinę, glebę i zwierzęta ( krokodyle i ryby)

Co oznacza biały nalot na bananach?

Katarzyna Bosacka zaznacza, że tuż po ścięciu każda kiść banana trafia do basenu wypełnionego konserwantami. Jednak na samych owocach zatrzymuje się niewielka ilość pestycydów. Owoc jest chroniony przez grubą skórkę . Znana dziennikarka apeluje:

Mimo to warto dokładnie myć banany przed spożyciem lub kupować te ekologiczne

Zabrudzenia z bananów łatwo przedostają się na dłonie, a stąd już do naszych ust. Katarzyna Bosacka zwraca uwagę na biały nalot:

W przypadku, gdy banany są przechowywane w wilgotnych warunkach lub są uszkodzone, mogą zacząć pleśnieć. Pleśń może powodować biały nalot na powierzchni owocu, który może być szkodliwy dla zdrowia

Na końcu dziennikarka przypomina o konieczności mycia bananów przed spożyciem. Pamiętajmy, by omijać szerokim łukiem banany z białym nalotem. To pleśń, która wywołuje wiele dolegliwości i jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Pisaliśmy o tym, co oznaczają naklejki na warzywach i owocach. Podawaliśmy, jak zrobić sałatkę ze śledzi z przepisu Tomasza Strzelczyka. 

banany
Canva/Gratisography

Źródło: IG/@katarzynabosacka