Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-02T074800.847

Akchamczuk, Getty Images

Cudowne zalety jagody kamczackiej

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jagoda kamczacka jest doskonałym sposobem na uprawę krzewów w twoim ogrodzie. Jej owoce przypominają borówkę amerykańską i można z nich robić napary, konfitury i nalewki. Pomagają na choroby układu krążenia, cukrzycy oraz zakażeniach.

Jagoda kamczacka nie ma kształtu jak klasyczne borówki amerykańskie - są one podłużne i niekiedy większe. Mimo to ich smak jest bardzo podobny do borówki, a właściwości prozdrowotne są jeszcze większe.

Borówki amerykańskie uwielbia praktycznie każdy z nas, w końcu można jeść je zarówno jako słodką przekąskę, czy dodatek do deserów. Jagoda kamczacka zawiera jednak wiele innych wartości odżywczych, przez co warto hodować ją w swoim ogrodzie.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Zalety jagody kamczackiej

Krzew pochodzi z Azji Północno-Wschodniej i rośnie w rejonach, gdzie średnia temperatura jest stosunkowo niska - z tego powodu doskonale nadaje się do hodowania w polskich warunkach atmosferycznych.

Owoce wiciokrzewu kamczackiego osiągają około 2-3 cm długości, mają fioletowo-czarny kolor, podłużny kształt i pokryte są niebieskawym nalotem, bardzo przypominającym ten na klasycznych borówkach.

Truskawki w wodzie z solą

Skutki moczenia truskawek w wodzie z solą

CZYTAJ DALEJ

Ich smak różni się mimo wszystko od znanych jagód - charakteryzuje się bowiem słodko-kwaśnymi nutami, w których wyczuwalna jest delikatna goryczka. Dlatego pasują jako dodatek do deserów, kontrastując ze słodyczą kremów i ciast.

Projekt bez tytułu - 2021-07-02T083727.410

Źródło: undefined undefined, Getty Images

Właściwości jagody kamczackiej

Owoce te zawierają liczne związki fenolowe, takie jak antocyjany, flawonoidy, proantocyjanidyny i kwasy fenolowe. Mają one wpływ na wolne rodniki, a także wykazują działanie przeciwutleniające.

W ich wnętrzu skrywa się wiele witamin, w tym witamina C, A, a także witaminy z grupy B. Dzięki temu jagody uzupełniają ewentualne niedobory i poprawiają funkcjonowanie organizmu.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.

Ponadto duża ilość minerałów, w tym żelazo, krzem, magnez, mangan, miedź, fosfor, również wpływa na zachowanie należytych funkcji ludzkiego ciała.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: medonet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >