Cudowne zalety jagody kamczackiej
Jagoda kamczacka jest doskonałym sposobem na uprawę krzewów w twoim ogrodzie. Jej owoce przypominają borówkę amerykańską i można z nich robić napary, konfitury i nalewki. Pomagają na choroby układu krążenia, cukrzycy oraz zakażeniach.
Jagoda kamczacka nie ma kształtu jak klasyczne borówki amerykańskie - są one podłużne i niekiedy większe. Mimo to ich smak jest bardzo podobny do borówki, a właściwości prozdrowotne są jeszcze większe.
Borówki amerykańskie uwielbia praktycznie każdy z nas, w końcu można jeść je zarówno jako słodką przekąskę, czy dodatek do deserów. Jagoda kamczacka zawiera jednak wiele innych wartości odżywczych, przez co warto hodować ją w swoim ogrodzie.
Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:
Zalety jagody kamczackiej
Krzew pochodzi z Azji Północno-Wschodniej i rośnie w rejonach, gdzie średnia temperatura jest stosunkowo niska - z tego powodu doskonale nadaje się do hodowania w polskich warunkach atmosferycznych.
Owoce wiciokrzewu kamczackiego osiągają około 2-3 cm długości, mają fioletowo-czarny kolor, podłużny kształt i pokryte są niebieskawym nalotem, bardzo przypominającym ten na klasycznych borówkach.
Ich smak różni się mimo wszystko od znanych jagód - charakteryzuje się bowiem słodko-kwaśnymi nutami, w których wyczuwalna jest delikatna goryczka. Dlatego pasują jako dodatek do deserów, kontrastując ze słodyczą kremów i ciast.
Źródło: undefined undefined, Getty Images
Właściwości jagody kamczackiej
Owoce te zawierają liczne związki fenolowe, takie jak antocyjany, flawonoidy, proantocyjanidyny i kwasy fenolowe. Mają one wpływ na wolne rodniki, a także wykazują działanie przeciwutleniające.
W ich wnętrzu skrywa się wiele witamin, w tym witamina C, A, a także witaminy z grupy B. Dzięki temu jagody uzupełniają ewentualne niedobory i poprawiają funkcjonowanie organizmu.
Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia - 3-letnie dziecko zmarło po zjedzeniu płatków śniadaniowych. Ten tekst poświęcony został sokowi ze świeżego buraka oraz jego prozdrowotnym właściwościom.
Ponadto duża ilość minerałów, w tym żelazo, krzem, magnez, mangan, miedź, fosfor, również wpływa na zachowanie należytych funkcji ludzkiego ciała.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: medonet.pl