Smakosze.pl
Smażona ryba w wysokiej cenie w restauracji

Screen zdjęcia nadesłanego przez czytelnika z portalu turystyka.wp.pl; travellinglight, Getty Images Pro

Horrendalnie drogie przekąski w nadmorskich miejscowościach

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Odwiedzanie restauracji na wakacjach jest częścią wypoczynku - nie zawsze mamy w końcu ochotę na samodzielne gotowanie, szczególnie w turystycznych warunkach. Pani Beata, jedna z czytelniczek Turystyki WP, przesłała portalowi paragon, na którym widnieje suma 114 złotych za 3 dziecięce porcje ryby z frytkami i napoje, a do tego doszedł jeszcze deser. Kobieta nie mogła uwierzyć, że za tak małą ilość jedzenia nad morzem, trzeba zapłacić tak dużo.

Restauracje nad polskim morzem są już teraz oblegane przez tłumy głodnych klientów. Choć obecnie temperatura Morza Bałtyckiego wynosi około 13 stopni Celsjusza, co nie skłania do kąpieli, tak wielu turystów pragnie odetchnąć morską bryzą i napawać się pięknym widokiem.

Po długim spacerze często przychodzi ochota na coś do jedzenia. Głód po wielu godzinach chodzenia może być dojmujący, więc przyjezdni poszukują knajp, które mogłyby zaoferować im smaczny i stosunkowo tani posiłek. Niestety nawet na początku sezonu restauratorzy ustanawiają bardzo wysokie ceny. 

Ceny w nadmorskiej restauracji mogą przytłoczyć

Pani Beata wraz ze swoją 3-osobową rodziną udała się do Gdańska Brzeźnie. Tam spacerowali na pobliskim molo i opalali się na plaży. Nagle cała rodzina poczuła burczenie w brzuchach, więc zaczęli szukać dobrego miejsca na lunch. Ceny, jakie zobaczyli w jednej z restauracji, szybko zmniejszyły ich entuzjazm. 

Zatrzymaliśmy się na lunch w jednej z restauracji. Ceny mnie lekko zszokowały. 0,5 litra piwa za 15 zł? Potem poszliśmy na gofry. Porcja z bitą śmietaną i owocami kosztuje także 15 zł. Dla naszej 3-osobowej rodziny był to więc koszt rzędu 45 zł za sam deser - wspomina w rozmowie z WP pani Beata. 

Ryba z frytkami za 26 złotych

W lokalu, który wybrali, porcja ryby z frytkami kosztowała aż 26 złotych. Warto zaznaczyć, że jest to porcja dziecięca, a więc znacznie mniejsza i, co za tym idzie, tańsza od regularnej. Do trzech ryb zamówili również dwa piwa, dwa soki pomarańczowe, surówkę i wodę. 

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyglądają ceny młodych ziemniaków, które już można kupować. W tym tekście  wyjaśniamy, dlaczego ceny w restauracjach tak szybko rosną. 

Dodając do rachunku za lunch wydatki, przeznaczone na deser, jeden rodzinny posiłek kosztował ich aż 159 zł. Dodać do tego trzeba również opłatę parkingową i cała wycieczka, która trwała niespełna jedno popołudnie, kosztowała około 200 złotych.

Źródło: Screen zdjęcia zamieszczonego na portalu turystyka.wp.pl

Co przyniosą wakacje?

Z pewnością wielu Polaków, którzy planują wyjechać w zbliżające się wakacje nad morze, zastanawia się, jak duże wydatki ich czekają. Biorąc pod uwagę ceny zeszłoroczne, znalezienie taniego i dobrego lokalu może być sporym wyzwaniem. 

Na szczęście nawet w najbardziej obleganych przez turystów miejscach, można odkryć restauracje albo punkty gastronomiczne, w których jakość oraz ilość idą w parze z ceną.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: turystyka.wp.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Ile zarabiają w gastronomii?

Restauracje

Ile można zarobić w gastronomii?

Czytaj więcej >

Restauracje

Zapadła decyzja ws. restauracji, która otworzyła się w trakcie lockdownu

Czytaj więcej >
Restauracje nie chcą ich sprzedawać

Restauracje

Kelnerzy nie chcą ich sprzedawać. Absurd w polskich restauracjach

Czytaj więcej >
Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >