Smakosze.pl
Kaufland będzie czynny w niedzielę?

canva/ Mattias Gronlund

Czy jutro Kaufland będzie otwarty?

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Zakaz handlu w niedzielę wzbudza mieszane uczucia. Przeważająca większość sklepów spożywczych będzie jutro zamknięta. Okazuje się, że niektóre z nich znalazły sposób na obejście przepisów. Wśród nich znalazła się sieć hipermarketów Kaufland.

Nie da się ukryć, że zakaz handlu w niedzielę przyczynia się do sporych ograniczeń. Większość smakoszy pogodziła się już z myślą o tym, że zakupy w siódmy dzień tygodnia są praktycznie niemożliwe. Jednak sieci takie jak Kaufland mogą skorzystać z pewnej luki prawnej.

W jaki sposób sklepy obchodzą zakaz handlu w niedzielę

Zakaz handlu w niedzielę towarzyszy nam już od kilku lat. W tym roku podobnie jak w poprzednim, do dyspozycji mamy tylko siedem niedziel, w których trakcie sklepy będą otwarte. Czy chodzi o jutrzejszy dzień?

Najbliższa niedziela handlowa przypada dopiero na 27 czerwca. W związku z tym musimy na nią jeszcze trochę poczekać. Zakaz handlu w niedzielę można jednak obejść. Sposobem jest przekształcenie sklepów w placówki pocztowe.

Coraz więcej sieci decyduje się na pełnienie funkcji punktu obsługi przesyłek. Pionierem w tym zakresie były sklepy Żabka. Jakiś czas temu z rozwiązania zaczęły korzystać także supermarkety Polomarket.

Do grona sklepów, które przekształciły się w punkty pocztowe dołączył również Kaufland. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakaz handlu w niedzielę nie byłby przeszkodą do otwierania placówek sieci. Jednak, czy hipermarket będzie dzięki temu otwarty w jutrzejszą niedzielę?

(Canva / Dean Drobot)

Kaufland odpowiada na zapytania internautów

Prowadzenie usług pocztowych daje nam możliwość prowadzenia działalności w niedziele niehandlowe. Na razie nie zmieniamy sposobu funkcjonowania sklepów Kaufland, jednak uważnie obserwujemy sytuację na rynku dotyczącą otwartych placówek konkurencji i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będą odpowiadać na potrzeby naszych klientów. O zmianach będziemy informowali na bieżąco — wyjaśniła sieć Kaufland, przytaczana przez portal INN Poland.

Mając na uwadze powyższą wypowiedź, możemy się spodziewać, że jutro sklepy Kaufland będą zamknięte. Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na rozwój sytuacji. Oczywiście luki prawne związane z zakazem handlu w niedziele spotkały się z pewnym niezadowoleniem.

Niedawno wspominaliśmy o tym, że jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości planuje podjąć pewne kroki, by ukrócić obchodzenie zakazu handlu w niedziele. Warto zauważyć, że Solidarność również wyraziła dezaprobatę dla przekształcania sklepów w placówki pocztowe.

Jeśli chcemy zrobić zakupy w niedziele, powinniśmy pamiętać, że najbliższa okazja nadarzy się 27 czerwca. W dalszym czasie sklepy będą otwarte 29 sierpnia 2021 r., 12 grudnia 2021 r. oraz 19 grudnia 2021 r.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Money; INN Poland

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >
zbieranie grzybów

Porady

Jakich zasad przestrzegać podczas grzybobrania?

Czytaj więcej >
kawa z przyprawami

Porady

Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę?

Czytaj więcej >
Otwieranie słoika

Porady

Jak z łatwością otworzyć słoik?

Czytaj więcej >