Czy w Poniedziałek Wielkanocny można będzie zrobić zakupy?
Marek BAZAK/East News

Czy sklepy spożywcze będą otwarte w Lany Poniedziałek?

Lany Poniedziałek będzie już za dwa dni, dlatego mnóstwo osób zastanawia się czy sklepy spożywcze będą wtedy otwarte. 5 kwietnia jest dniem ustawowo wolnym, dlatego duże placówki jak hipermarkety czy supermarkety będą zamknięte. Na szczęście klienci będą mogli zrobić zakupy w małych osiedlowych sklepach, jak Żabka czy Carrefour Express.

Lany Poniedziałek, popularnie zwany Śmigusem Dyngusem, wypada w tym roku 5 kwietnia, a więc już za dwa dni Polacy będą z radosnymi okrzykami polewać się wodą. Dla tych, którzy przejmują się sprawą otwarcia sklepów spożywczych, mamy dobre wieści - część z nich umożliwi konsumentom zakupy.

Dzień ten jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego w każdym sklepie, w którym właściciel samodzielnie nie staje za ladą z kasą fiskalną, nieprowadzona jest działalność handlowa. Sytuacja ta regulowana jest przez nasze prawo.

Jakie sklepy spożywcze będą otwarte w Lany Poniedziałek?

Jeśli masz w okolicy niewielki osiedlowy sklepik, prowadzony od lat przez tego samego właściciela, masz ogromne szczęście. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje o otwarciu go 5 kwietnia, nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyś mógł ze spokojem zakupić potrzebne produkty.

Podobnie będzie w przypadku sieci oparty na franczyzie. Dlatego Żabka, Carrefour Express, Lewiatan czy Freshmarket będą otwarte pod warunkiem, że właściciel samodzielnie będzie prowadził swój biznes. Warto mieć także na uwadze, że godziny otwarcia mogą różnić się od standardowych.

Największy błąd w gotowaniu parówek wg Roberta MakłowiczaNajwiększy błąd w gotowaniu parówek wg Roberta MakłowiczaCzytaj dalej

Aby mieć pewność, że lokal, który cię interesuje, będzie otwarty, należy zapytać się kilka dni przed Lanym Poniedziałkiem o godziny pracy właściciela. To on bowiem decyduje w jakiej porze drzwi punktu handlowego będą stały otworem dla chętnych konsumentów.

Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Sprawdź ten artykuł, w którym zdradzamy rady Roberta Makłowicza, które pozwolą ugotować najlepsze parówki. W tym tekście z kolei prezentujemy sposoby pozwalające na wyeliminowanie problemu pękających skorupek jaj podczas gotowania.

Otwarty sklep spożywczy

Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Gdzie nie zrobimy zakupów?

Planowałeś zrobić po świętach duże zakupy, aby uzupełnić zmagazynowane na święta produkty spożywcze? Niestety, aby móc udać się do dużych dyskontów czy hipermarketów, będziesz musiał jeszcze chwilę poczekać. We wtorek święta już miną i wtedy wszyscy, w tym kasjerzy, mogą już wrócić do pracy.

Dla głodnych mamy dobre wieści

Wielkanocne śniadanie nie wystarczy ci, abyś poczuł kulinarną satysfakcję i chcesz zjeść coś jeszcze? Wcale nie musisz liczyć na przekąski dostępne w osiedlowych sklepikach - restauracje, kawiarnie oraz stacje benzynowe również będą otwarte 5 kwietnia.

Zalecamy jednak wykorzystanie świątecznych pozostałości, których każdy dom z pewnością będzie miał bardzo dużo. Mało kto będzie w końcu miał zdolność zjedzenia wszystkich specjałów, które podane zostaną w niedzielny poranek na stół.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: radiozet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł