Smakosze.pl
Do czego używać sosu worcestershire?

canva/Langan

Do czego używać sosu worcestershire? Rozwiewamy wątpliwości

14 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Udostępnij:

Sos worcestershire to jeden z najbardziej popularnych dodatków do dań mięsnych, zup, owoców morza i wielu innych dań. Gęsty, ciemny sos angielski ma bardzo wyraźny smak, które nie zastąpisz żadną inną przyprawą. Jak smakuje sos worcestershire? Do czego używać sosu worcestershire?

Sos worcestershire to oryginalny sos angielski, który popularność zyskał już w 1835 roku, a jego nazwa pochodzi od miasta Worcester, w którym został pierwszy raz wyprodukowany. Sos ma intensywny, brązowy kolor i jest świetnym dodatkiem do wielu dań.

Sos swoją popularność zawdzięcza złożonym smakom i aromatom wielu składników. Sos ma wyczuwalny, kwaśno-słodki smak z wyczuwalną, słoną i pikantną nutą. Worcestershire to między innymi słód jęczmienny, owoce tamaryndowca, goździki, cytryna, a nawet sardele.

Sos worcestershire kupisz w każdym większym markecie, a jego cena waha się od 10 do około 12 zł za butelkę. Sos jest tak aromatyczny, że wystarczy dosłownie kilka kropli, aby doprawić całą potrawę, jest więc bardzo wydajny.

Do czego używać sosu worcestershire?

Sos worcestershire to genialny dodatek do marynat do mięs, np. do żeberek, wołowiny, dziczyzny, nadając im bardzo wyraźnego smaku. Przygotuj burgery z szarpaną wieprzowiną z dodatkiem aromatycznego sosu i odkryj jej nowy, niezwykły smak.

Burgery z szarpaną wieprzowiną gotowaną z dodatkiem sosu sos worcestershire

Sos worcestershire wykorzystywany jest do sosu do popularnej sałatki Cezar. To właśnie smak sosu sprawił, że danie jest tak smaczne, mimo, iż złożone z kilku prostych składników. Sos możesz również dodać do farszu do pierogów, naleśników, a nawet curry, aby podbić smak dań.

Sosem doprawisz również owoce morza, zupy, gulasz. Sos angielski wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, worcestershire to również dodatek do drinków, koktajli i napojów na bazie piwa.

Magdalena PataczAutor

Redaktor Magdalena Patacz

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Perfekcyjne, domowe frytki lepsze niż z restauracji

Czytaj więcej >
miód

Porady

Po czym rozpoznać dobry miód?

Czytaj więcej >

Porady

Jakie jest najlepsze mięso do gulaszu?

Czytaj więcej >
mięso w mleku

Porady

Dlaczego warto moczyć karkówkę w mleku?

Czytaj więcej >
smażenie pączków

Porady

Co zrobić ze zużytym olejem po smażeniu pączków?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu szklankę zimnej wody?

Czytaj więcej >