Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Do Dino właśnie trafiły knedliki śliwkowe. Możesz zjeść na obiad, możesz zjeść na deser
Przemysław Bociąga
Przemysław Bociąga 10.05.2024 20:07

Do Dino właśnie trafiły knedliki śliwkowe. Możesz zjeść na obiad, możesz zjeść na deser

knedliki i Dino
fot. Canva; Marek Bazak / East News

W sieci Dino, jednej z najbardziej rozpowszechnionych w Polsce sieci sklepów, pojawia się kolejny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Knedliki śliwkowe to pomysł na szybki obiad lub podwieczorek w zabieganym dniu.

Knedliki śliwkowe w Dino

Sieć supermarketów Dino poszerza swój asortyment o nowy produkt polskiej firmy Buchcik. Knedliki z nadzieniem śliwkowym to kolejna pozycja w ofercie sklepu po podobnych z innymi przetworami owocowymi i z czekoladą.

Warto zwrócić uwagę na tę linię produktów. Nie tylko dlatego, że producent zapewnia o ich dobrym składzie i etycznym przygotowaniu, choć to też jest argument. Knedliki przygotowane są z użyciem jaj z wolnego wybiegu, niskotłuszczowe i pozbawione konserwantów.

knedle czeskie
fot. Canva
Poznaj Białe Czerwone – przekonuje znana restauratorka. Agnieszka Kręglicka zaprasza na festiwal polskiego wina

Doskonała przekąska dla dzieci i dorosłych

Ale przede wszystkim takie knedliki to świetny pomysł na obiad albo podwieczorek. Zwane, w zależności od tradycji, także pampuchami czy pyzami, przez dekady były, a w niektórych domach wciąż są wśród ulubionych przez dzieci obiadów

Wszystko to za sprawą nadzienia owocowego (albo, jak w jednej wersji z Dino, czekoladowego), które ten bogaty w węglowodany posiłek okrasza słodko-kwaśnym smakiem. Do takich pampuchów doskonale sprawdza się śmietana, podana w wersji kwaśnej, lekko osłodzona, albo wręcz ukręcona z łyżeczką cukru waniliowego lub odrobioną aromatu z wanilii.

Gotowe pyzy w Dino

Ostatnimi czasy knedliki i podobne im potrawy mączne odeszły nieco w niepamięć. Z pewnością winą za to obciążyć można częściowo czas, który należy poświęcić w kuchni na przygotowanie podobnej potrawy. Jednak dzięki obecności gotowych produktów na półkach supermarketów problem ten na naszych oczach znajduje rozwiązanie.

Gotowe pampuchy wystarczy rozpakować z opakowania i odgrzać – na przykład na parze. Świetnie sprawdzą się również pokrojone w kromki i odsmażone na odrobinie masła. By można je było zaserwować podobnie jak robi się to w Czechach do np. gulaszu, Buchcik produkuje także knedla czeskiego – w podłużnym wydaniu, łatwiej dzielony na kromki.

Gama nadziewanych wersji obejmuje, oprócz wprowadzonej właśnie śliwkowej, także knedliki czekoladowe, truskawkowe, jagodowe i malinowe.

Wypróbuj też przepisy na steki z młodej kapusty i rybę pieczoną w folii.

knedliki z owocami
fot. Canva