Dodaj 2 płaskie łyżeczki tej kaszy do ciasta na kopytka. Wyjdą mięciutkie i delikatne
Kopytka są świetną propozycją na smaczne danie obiadowe. Można podawać je samodzielnie albo serwować jako dodatek do mięs i sosów. Jednak, co zrobić, by kopytka nie wyszły zbyt twarde? Mamy na to sprawdzony sposób. Wystarczy dodać odrobinę najstarszej kaszy, która jest dostępna na rynku.
Kopytka, czyli pomysł na letni obiad
Kopytka mają wielu zwolenników, bo są smaczne i pożywne. Niektórzy jedzą je bez dodatków, inni natomiast kopytka traktują jako dodatek do dań mięsnych i zawiesistych sosów. W każdej wersji kopytka są pyszne. Jednak potrafią wyjść czasem zbyt twarde.
Co możemy poradzić na ten kulinarny kłopot? Wystarczy dodać do kopytek dwie łyżeczki kaszy manny. To najstarsza kasza, która jest dostępna na rynku. Bywa kojarzona ze smakami dzieciństwa- jedni ją lubili, inni nie znosili.
W moim domu królują ogórki w pomidorach. W tym roku nastawiam aż 3 porcjeKasza manna, czyli kopytka mięciutkie i delikatne
Kasza manna jest robiona z najdrobniejszych mielonych ziaren pszenicy. To prawdziwa bomba witaminowa, która dostarcza nam witamin z grupy B, a także witaminy PP, kwasu foliowego, błonnika. Pełna jest też żelaza, magnezu i jodu. Kasza manna jest lekkostrawna, ale dość tucząca.
To kasza, którą podaje się niemowlętom, ale też zalecana jest osobom z problemami trawiennymi. Kasza manna często jest dodatkiem do deserów, śniadań i ciast. Bywa też używana jako zagęstnik do sosów. Dodana do kopytek sprawi, że wyjdą one mięciutkie i delikatne. Już nigdy nie będą zbyt twarde i niesmaczne. Wystarczy dodać kaszę manną.
Jak przygotować kopytka z kaszą manną?
Składniki:
- ok. 500 g ziemniaków
- 2 łyżki płaskie kaszy manny
- 3 łyżki mąki ziemniaczanej
- 4 łyżki zwykłej mąki
- 1 jajko
Ziemniaki gotujemy w mundurkach, a gdy wystygną- obieramy. Przeciskamy przez wyciskarkę, dodajemy mąkę ziemniaczaną, kaszę manną i jajko. Wyrabiamy ciasto na kopytka.
Na stolnicę wsypujemy mąkę, kładziemy ciasto i je rozwałkowujemy. Kroimy na nieduże kawałki. Kopytka gotujemy we wrzącej i osolonej wodzie. Od momentu wypłynięcia- gotujemy jeszcze ok. 4 minuty. W trakcie gotowania delikatnie mieszamy. Radziliśmy, co zrobić, by kopytka się nie kleiły. Pisaliśmy, jak przygotować pożywne kopytka.
Źródło: aleksandraw.blogspot.com