Jedni kochają, inni krzywią twarz na samą myśl. Magda Gessler zna sposób na odczarowanie flaków
Flaki nalezą do tych rodzimych potraw, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Niektórzy mogliby je jadać niemal codziennie. Inni na samą myśl czują obrzydzenie. Magda Gessler robi flaki w taki sposób, że z miłą chęcią sięgną po nie obie grupy.
Flaki w tradycyjnej odsłonie
Nie da się ukryć, że flaki wzbudzają bardzo skrajne emocje. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszą się one sporą popularnością i nietrudno znaleźć osoby, które zajadałyby je z miłą chęcią. Już wcześniej przedstawialiśmy prosty przepis na flaki . Dziś przyjrzymy się bliżej recepturze samej Magdy Gessler.
Tradycyjne flaki brzmią na danie o niespotykanych walorach smakowych. Magda Gessler przygotowuje je w odrobinę inny sposób. W jej recepturze gicz obiera się z mięsa dopiero po ugotowaniu . Nie bez znaczenia jest również dobór aromatycznych przypraw.
Przepis Magdy Gessler na flaki został opublikowany na portalu Polki i z pewnością warto go zapamiętać. Domownicy, którzy skosztują tego specjału, z pewnością poproszą o dokładkę . Zrobią to nawet osoby, które przeważnie nie jedzą flaków.
Smakowite flaki nie powinny nikomu przysporzyć większych problemów podczas gotowania. Wystarczy podążać za poniższym przepisem . Magda Gessler ponownie spisała się na medal. Jakie składniki będą nam potrzebne?
-
1 kg flaków
-
niewielka gicz cielęca
-
3 marchewki
-
pietruszka
-
seler
-
2 liście laurowe
-
5 ziaren ziela angielskiego
-
4 ziarna pieprzu
-
sól
-
imbir
-
30 g masła
-
30 g mąki
-
gałka muszkatołowa
-
40 g słodkiej papryki w proszku
-
majeranek
-
pieprz
Jak Magda Gessler przygotowuje flaki?
Na początku musimy ugotować flaki razem z giczą. Mniej więcej w połowie tego procesu, wzbogacamy wywar o warzywa starte na tarce o dużych oczkach . Dodajemy również liście laurowe, ziele angielskie i pieprz ziarnisty.
Flaki solimy wedle uznania. Następnie wyjmujemy gicz i obieramy ją z mięsa, które kroimy i dodajemy z powrotem do zupy . Kawałek imbiru obieramy i ścieramy na tarce o niewielkich oczkach. Możemy go również posiekać. Umieszczamy go w garnku z wywarem.
Masło roztapiamy na patelni i dodajemy do niego mąkę. Zasmażka powinna być ciemna . Wzbogacamy o nią zupę. Dodajemy także startą gałkę muszkatołową, paprykę oraz majeranek. Całość doprawiamy pieprzem.
Flaki najlepiej smakują na ciepło. Warto serwować je razem z pieczywem, które też możemy przygotować samodzielnie. Przepis na domowy chleb prezentowaliśmy jakiś czas temu . On również jest bardzo prosty w przygotowaniu.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Dla drożdżówki Ewy Wachowicz zawsze wstaniesz prawą nogą, idealna na dobry początek dnia
-
Dziś w całej Polsce obowiązuje zakaz, ale już juto punktualnie od 6 rano ruszy wszystko
Źródło: Polki