Smakosze.pl
kurki

Pixabay /Barbroforsberg

Gdzie można znaleźć kurki?

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Doskonałe wieści dla grzybiarzy! W lasach pojawiło się już sporo grzybów. Możemy znaleźć już pierwsze borowiki, koźlarze oraz kurki. Uwaga! W artykule podajemy dokładne lokalizacje! Nie zwlekaj, spędź długi weekend na rodzinnym grzybobraniu.

Doskonałe wieści dla wszystkich grzybiarzy! W wielu lasach można już teraz znaleźć dorodne okazy kurek, koźlarzy, kani i borowików. Na licznych grupach facebookowych zrzeszających miłośników zbierania grzybów aż roi się od zdjęć wspaniałych okazów.

Zdradzamy, gdzie dokładnie znajdziemy nasze wymarzone grzyby! Wszystko wskazuje na to, że nie brakuje ich już teraz w wielu polskich lasach.

Gdzie na grzyby w długi weekend?

Trwający długi weekend zdecydowanie sprzyja różnym aktywnościom. Pasjonaci zbierania grzybów mają wręcz idealny moment, aby oddać się swojej pasji. Tym bardziej że wiele wskazuje na to, że mają ogromne szanse na bardzo udane zbiory.

Jeśli jesteście z województwa Lubuskiego, to koniecznie odwiedźcie lasy w okolicy Chynowa (dzielnica Zielonej Góry), Starego Kisiena, Bobrowic, Bytnicy, Skąpego, Jordanowa, Świebodzina, Sulęcina oraz Ośna Lubuskiego. Jak wygląda sytuacja w pozostałych województwach? Zdradzamy poniżej!

Nieco mniej grzybów można znaleźć w popularnych Borach Tucholskich. Powód? Pomimo deszczowych dni, temperatury jak na obecną porę roku są dosyć niskie. Przez to w tamtejszych lasach na razie nie ma wysypu grzybów, chociaż są już pierwsze informacje o znalezionych okazach.

Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystko się może jeszcze wydarzyć. Chociaż wysyp grzybów zazwyczaj przypada na okolice września, to już teraz w lasach pojawia się mnóstwo okazów grzybów m.in. kurek. Gdzie ich szukać? Odpowiedź poniżej.

źródło: pixabay

Gdzie rosną kurki?

Popularne kurki można znaleźć w lasach już od początku czerwca. Najlepiej szukać je wśród mchu, pod świerkami oraz na piaszczystych i kwaśnych glebach. Uwaga mamy dobrą wiadomość dla wszystkich smakoszy tych grzybów. W lasach można je spotkać nawet w listopadzie.

Pomimo swojej popularności i dość oryginalnego wyglądu łatwo je pomylić z lisówką pomarańczową, która jest trująca. Ma ona jednak bledszy kolor i cieńsze oraz rzadsze blaszki. Pamiętaj, aby przenigdy nie zbierać grzybów, jeśli nie masz stuprocentowej pewności, czy są jadalne.

Jeśli jednak przyjdziesz do domu z koszykiem wypełnionym darami lasu, to polecamy Ci wyjątkowe przepisy m.in. na kotlety z kani oraz wyśmienity sos kurkowy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gazeta lubuska/ express bydgoski/ dd tvn

Podobne artykuły

GIS przestrzega grzybiarzy

Porady

GIS przestrzega przed grzybobraniem

Czytaj więcej >
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Porady

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

Czytaj więcej >
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Porady

Czym nawozić pomidory?

Czytaj więcej >
Jak oczyścić spód patelni?

Porady

Genialny trick na doczyszczenie spodu patelni

Czytaj więcej >
pomidory

Porady

Prosty sposób na przyśpieszenie wzrostu pomidorów

Czytaj więcej >
młode ziemniaki

Porady

Wysokie ceny młodych ziemniaków

Czytaj więcej >