Smakosze.pl
kurki

Pixabay /Barbroforsberg

Gdzie można znaleźć kurki?

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Doskonałe wieści dla grzybiarzy! W lasach pojawiło się już sporo grzybów. Możemy znaleźć już pierwsze borowiki, koźlarze oraz kurki. Uwaga! W artykule podajemy dokładne lokalizacje! Nie zwlekaj, spędź długi weekend na rodzinnym grzybobraniu.

Doskonałe wieści dla wszystkich grzybiarzy! W wielu lasach można już teraz znaleźć dorodne okazy kurek, koźlarzy, kani i borowików. Na licznych grupach facebookowych zrzeszających miłośników zbierania grzybów aż roi się od zdjęć wspaniałych okazów.

Zdradzamy, gdzie dokładnie znajdziemy nasze wymarzone grzyby! Wszystko wskazuje na to, że nie brakuje ich już teraz w wielu polskich lasach.

Gdzie na grzyby w długi weekend?

Trwający długi weekend zdecydowanie sprzyja różnym aktywnościom. Pasjonaci zbierania grzybów mają wręcz idealny moment, aby oddać się swojej pasji. Tym bardziej że wiele wskazuje na to, że mają ogromne szanse na bardzo udane zbiory.

Jeśli jesteście z województwa Lubuskiego, to koniecznie odwiedźcie lasy w okolicy Chynowa (dzielnica Zielonej Góry), Starego Kisiena, Bobrowic, Bytnicy, Skąpego, Jordanowa, Świebodzina, Sulęcina oraz Ośna Lubuskiego. Jak wygląda sytuacja w pozostałych województwach? Zdradzamy poniżej!

Nieco mniej grzybów można znaleźć w popularnych Borach Tucholskich. Powód? Pomimo deszczowych dni, temperatury jak na obecną porę roku są dosyć niskie. Przez to w tamtejszych lasach na razie nie ma wysypu grzybów, chociaż są już pierwsze informacje o znalezionych okazach.

Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wszystko się może jeszcze wydarzyć. Chociaż wysyp grzybów zazwyczaj przypada na okolice września, to już teraz w lasach pojawia się mnóstwo okazów grzybów m.in. kurek. Gdzie ich szukać? Odpowiedź poniżej.

źródło: pixabay

Gdzie rosną kurki?

Popularne kurki można znaleźć w lasach już od początku czerwca. Najlepiej szukać je wśród mchu, pod świerkami oraz na piaszczystych i kwaśnych glebach. Uwaga mamy dobrą wiadomość dla wszystkich smakoszy tych grzybów. W lasach można je spotkać nawet w listopadzie.

Pomimo swojej popularności i dość oryginalnego wyglądu łatwo je pomylić z lisówką pomarańczową, która jest trująca. Ma ona jednak bledszy kolor i cieńsze oraz rzadsze blaszki. Pamiętaj, aby przenigdy nie zbierać grzybów, jeśli nie masz stuprocentowej pewności, czy są jadalne.

Jeśli jednak przyjdziesz do domu z koszykiem wypełnionym darami lasu, to polecamy Ci wyjątkowe przepisy m.in. na kotlety z kani oraz wyśmienity sos kurkowy

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: gazeta lubuska/ express bydgoski/ dd tvn

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skon

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >