Smakosze.pl
Gdzie na grzyby?

Canva / Anastasia Collection

Gdzie wybrać się na grzyby?

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Grzyby już zagościły w polskich lasach. Warto wiedzieć, gdzie można się na nie natknąć. Okazuje się, że w wielu miejscach w Polsce napotkamy takie grzyby, jak kurki i borowiki ceglastopore. Grzybiarze podzielili się lokalizacjami, w których natknęli się na leśne przysmaki.

Z całą pewnością grzyby zalicza się do grona produktów spożywczych, które odgrywają bardzo ważną rolę w naszej rodzimej kuchni. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują te zebrane samodzielnie. Gdzie znajdziemy wyborne grzyby?

Grzyby zawitały w naszych lasach

Nie da się ukryć, że wielu smakoszy nie mogło się doczekać dnia, w którym to grzyby zaczną pojawiać się na leśnych ściółkach. Niedawno informowaliśmy o ostrzeżeniu wydanym przez GIS, które skierowane zostało do grzybiarzy.

Okazuje się, że grzyby można nawet teraz znaleźć w niektórych miejscach w Polsce. Na szczęście doświadczeni grzybiarze wskazali miejsca, w których dokonali pierwszych zbiorów. Mało kto spodziewałby się, że grzyby tak obficie zagościły w lasach.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że podczas wyprawy do lasu można natknąć się na pierwsze borowiki. Doniesienia te potwierdzają liczne doniesienia grzybiarzy. Część z nich zawiera informacje dotyczącą lokalizacji, w których znaleziono pyszne grzyby.

pomidory-wyrosną-znacznie-lepiej

Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie ze wpisami zamieszczonymi na portalu Grzyby.pl, powiat tarnogórski jest dobrym miejscem na grzybobranie. Jedna z internautek pochwaliła się sporym zbiorem borowików ceglastoporych, borowików usiatkowanych oraz kurek. Jednak to nie jedyna okolica, w której zagościły grzyby.

Grzyby z polskich lasów

Grzyby z polskich lasów

(Canva / Yana Gayvoronskaya)

Gdzie udać się na grzyby?

Okazuje się, że nawet w lasach pod Warszawą warto poszukiwać grzybów. Jeden z użytkowników portalu Grzyby.pl wyznał, że krótki spacer zaowocował zebraniem kurek. Internauta wspomniał, że natknął się na nie w lesie brzozowym z domieszką sosny. Nadmienił także, że za tydzień zbiory powinny być znacznie większe.

Z kolei w powiecie tomaszowskim grzybiarz napotkał borowiki ceglastopore. Podczas trzygodzinnego spaceru znalazł ich aż 30. Trzeba przyznać, że taka liczba robi wrażenie. Zwłaszcza że sezon na grzyby dopiero się rozpoczyna.

Na grzyby warto udać się także do lasów usytuowanych w powiecie gliwickim. Grzybiarze zauważają tam pierwsze czerwone kozaki. Może to sugerować, że za jakiś czas napotkamy tam sporo dobrze wyrośniętych grzybów.

Wielbiciele leśnych frykasów mają powody do radości. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, to w tym roku możemy znaleźć sporo grzybów. Oczywiście teraz nie możemy spodziewać się rekordowych zbiorów. Jednak kurki, czy borowiki wystarczą do przyrządzenia sosów i innych specjałów.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak doprawić leczo?

Porady

Jak dobrze doprawić leczo?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego placki ziemniaczane nie wychodzą?

Czytaj więcej >

Porady

Babcine porady kulinarne sprzed 100 lat

Czytaj więcej >
Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >