Smakosze.pl
Ogórki w folii

EAST NEWS/ Piotr Molecki

Ważny powód owijania folią długich ogórków w sklepach

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ogórki są jednym z najpopularniejszych warzyw. Ich walory smakowe potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających spośród smakoszy. Kiedy kupujemy w sklepach długie ogórki, wówczas bywają one owinięte w folię. Za jej sprawą w

Długie ogórki często goszczą w naszych kuchniach. Przygotowujemy na ich bazie różne dodatki do wyśmienitych dań. Okazuje się, że nie bez powodu są pakowane w folię. Warto wiedzieć, dlaczego tak się postępuje.

Ogórki posiadają pewne sekrety

Ogórki odgrywają istotną rolę w kulinariach. Niejednokrotnie smakołyki przygotowywane na ich bazie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Jakiś czas temu przedstawialiśmy fantastyczny przepis na sałatkę, w której główną rolę grają ogórki kiszone.

Długie ogórki najczęściej traktujemy jako zdrową przekąskę. Przekształcamy je również w mizerie. Ciekawscy smakosze powinni skosztować tego dodatku w szwedzkiej odsłonie. Dziś przyjrzymy się kwestii pakowania ogórków w folię.

Udając się do sklepu po ogórki, często naszym oczom ukazuje się widok warzyw owiniętych w folię. W dzisiejszych czasach takie rozwiązanie może wzbudzać kontrowersje. Zwłaszcza że plastik w zgubny sposób wpływa na nasze środowisko.

Okazuje się, że ogórki nie bez powodu są pakowane w foliową powłokę. Dzięki niej warzywa dłużej zachowują świeżość i są bardziej elastyczne. Warto wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Wielu smakoszy może być tym zaskoczonych.

Dlaczego ogórki w folii dłużej zachowują świeżość?

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Kobiece Inspiracje, ogórki owinięte folią wolniej się psują, ponieważ plastikowa otoczka ogranicza parowanie warzywa. Ogórki składają się w większości z wody. W związku z tym taki środek zachowawczy, przy dłuższym przechowywaniu jest niezbędny.

Folia i odpowiednia temperatura sprawiają, że ogórki mogą zachować świeżość nawet przez dwa tygodnie. Nie możemy zapomnieć również o tym, że foliowe opakowanie zabezpiecza ogórki przed czynnikami zewnętrznymi.

Ogórki są wrażliwe na etylen, który jest wydzielany przez część owoców. Jeżeli warzywa nie byłyby pokryte folią, wówczas towarzystwo jabłek i gruszek mogłoby im poważnie zaszkodzić. Dlaczego niektóre ogórki są pakowane, a inne nie?

Przeważnie ogórki w folii są importowane zza granicy. Z kolei warzywa bez takiego zabezpieczenia pochodzą zazwyczaj z Polski. Biorąc pod uwagę fakt, że folia wpływa negatywnie na środowisko, lepiej wybierać ogórki bez niej.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: Kobiece inspiracje

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >
miód

Produkty

Czy można jeść skrystalizowany miód?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujący filmik z rybą w piekarniku podbija Internet

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jeść makrelę?

Czytaj więcej >