Smakosze.pl
Ziemniaki wywołały nie lada konsternację

Twitter / @donna9p

Jak duże kłącza może mieć ziemniak?

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Ziemniaki przeważnie nie wywołują o nas większych emocji. Okazuje się, że czasami potrafią one puścić spore kłącza. Przekonała się o tym pewna kobieta, która wróciła do swojego mieszkania po dłuższej nieobecności.

Bez wątpienia ziemniaki są jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Można je znaleźć w niemal każdej kuchni. Kiedy przechowujemy je zbyt długo w nieodpowiednich warunkach, wówczas na ich powierzchni pojawiają się kłącza. Jak duże mogą być?

Kobieta nie spodziewała się, że ziemniaki rozrosły się w ten sposób

Nie da się ukryć, że ziemniaki często goszczą na naszych stołach. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zupie na bazie tych przepysznych bulw, która cieszyła się sporą popularnością w czasach PRL-u. Dziś przyjrzymy się znalezisku, które pewna 22-latka odkryła we własnym domu.

Donna Porée w czasie obostrzeń wynikających z zagrożenia epidemiologicznego postanowiła przeprowadzić się do swojego narzeczonego. W tym czasie jej mieszkanie pozostawało puste. Gdy część zakazów przestała już obowiązywać, 22-latka poszła sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Nie podejrzewała, że zastanie w taki widok.

Kobieta weszła do kuchni i zauważyła, że częściowo porosła ona dziwnymi łodygami. Początkowo była przerażona, ponieważ przypominały one dziwnego stwora rodem z sennych koszmarów. Szybko zorientowała się, że całemu zajściu winne są ziemniaki.

Okazało się, że ziemniaki pozostawione na trzy miesiące wypuściły kłącza o imponującej wielkości. 22-latka szybko chwyciła za aparat i uwieczniła nietypowe znalezisko. Podzieliła się swoim odkryciem za pośrednictwem Twittera. Trzeba przyznać, że taki widok mógłby wywołać ciarki u niejednego smakosza.

(Twitter / @donna9p)

Czy ziemniaki z kłączami można jeść?

Wielu wielbicieli kulinariów zastanawia się, czy ziemniaki z kłączami nadają się do spożycia. Odpowiedź jest zaskakująca. Mało kto spodziewałby się, że takie ziemniaki można jeszcze wykorzystać. Trzeba je najpierw odpowiednio oporządzić.

Jeśli chcemy zjeść takie ziemniaki, to pamiętajmy, by odciąć kłącza oraz kawałek bulwy, do których one przyrastały. Takie przygotowanie sprawi, że warzywo nie powinno negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Musimy mieć jednak na uwadze ewentualność wystąpienia bólu brzucha.

Rzecz jasna lepiej po prostu nie doprowadzić do wykształcenia się kłączy. Możemy tego uniknąć za sprawą odpowiedniego przechowywania ziemniaków. Bulwy powinno się przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Lodówka jest zbyt chłodna. W związku z tym najlepiej ziemniaki trzymać w piwnicy. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to dobrze sprawdzi się papierowa torba ustawiona w cieniu, z dala od ewentualnych źródeł ciepła. Wielbiciele ziemniaków powinni wypróbować przepis na fantastyczne placki od Roberta Makłowicza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Webniusy; Haps

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >