Jak sparzyć kapustę na gołąbki bez wody?
Zanim zacznie się zawijać gołąbki, pierwszym krokiem zawsze jest sparzenie liści kapusty. Zamiast wrzucania całej główki do wrzątku, można ją, chociażby przemrozić w zamrażalniku. Wystarczy zostawić ją tam na 24 godziny, a liście będą miękkie i plastyczne.
Parzenie kapusty na gołąbki to jeden z najbardziej żmudnych i irytujących procesów podczas przyrządzania tego dania. Dlatego ten etap warto sobie ułatwić sprytnymi trikami.
Jednym z tych sposobów jest całkowite zrezygnowanie z wrzątku i wsadzania do niego całej główki kapusty. Zamiast garnka można użyć zwykłego zamrażalnika - tak oprawiona kapusta będzie równie dobra do użytku przy gołąbkach.
Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:
Zamrażalnik zamiast wrzątku
Na pierwszy rzut oka metoda ta może wydawać się dziwna, jednak jest bardzo skuteczna. Nie ma przy niej bowiem żadnej dodatkowej pracy, poza włożeniem do zamrażalnika kapusty.
Po 24 godzinach w zimnie warzywo zmiękcza się, a liście same odchodzą od główki. Jeśli więc nie spieszy ci się, po prostu na chwilę zapomnij o kapuście, a gołąbki wyjdą pyszne, jak zawsze.
Mikrofalówka też zadziała
Przed włożeniem do niej warzywa, wytnij z niego głąb i obierz je z wierzchnich brzydkich liści. Mikrofalę należy nastawić na pełną moc. Ułóż w jej wnętrzu kapustę i ustaw licznik czasu na 10 minut. Jeśli po tym czasie liście nie będą miękkie, wstaw główkę na kolejne 5 minut.
Po wszystkim kapusta będzie miała takie same właściwości jak po ugotowaniu we wrzątku. Wystarczy więc zabrać się za faszerowanie i duszenie, a gołąbki będą gotowe.
Parowanie w piekarniku
Poza dwiema powyższymi metodami, istnieje również możliwość użycia piekarnika. Na początku opraw kapustę w taki sam sposób jak przed włożeniem do mikrofalówki.
Chcesz poznać więcej ciekawych wiadomości ze świata kulinariów? Przeczytaj ten artykuł , w którym pokazujemy, dlaczego warto pić herbatę z czosnku i jabłka. W tym tekście zdradzamy najlepszą recepturę na pysznego żółciaka siarkowego - grzyba, który dla wielu jest zwykłą hubą rosnącą na drzewie. Następnie zawiń ją w rękaw do pieczenia, zawiń oba końce i włóż go do pieca rozgrzanego do 20 stopni Celsjusza na 25 minut. Po wszystkim wystarczy wyjąć kapustę, pozwolić jej chwile ostygnąć i gotowe.
Źródło: canva/HappyNati, Getty Images
Dziękujemy, że jesteś z nami i zapraszamy na darmową, zamkniętą grupę na Facebooku tylko dla Smakoszy
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: newsy.gotujmy.pl