Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (73)

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News; emiliozv, Getty Images

Jak sprzedawcy nas oszukują na zwykłych jajkach?

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Chcesz kupić jajka na bazarze i akurat znalazłeś stragan, na którym sprzedawca ma "wiejskie" jajka? Dokładnie przyjrzyj się ich skorupkom, aby sprawdzić, czy nie ma na nich stempla produkcyjnego. Niektórzy nieuczciwi handlarze mogą bowiem oszukiwać konsumentów, sprzedając im sklepowe jajka - tak jak w historii pana Jana, który kupił na bazarze 60 jaj z fermy, choć miały być ekologiczne.

Przechadzając się pomiędzy straganami, jesteśmy atakowani dziesiątkami bodźców. Każdy sprzedawca zachwala swoje produkty, zachęca do ich kupienia i próbuje zaprezentować je jak najlepiej.

Często możemy spotkać w takich miejscach sprzedawców specjalizujących się w handlowaniu jajkami. Większość z nich oczywiście twierdzi, że ich produkt jest w pełni ekologiczny - jednak czy tak jest naprawdę?

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Klient oszukany na jajkach

Na portalu Facebook użytkownik zamieści krótkiego posta, w którym relacjonuje swoje nieprzyjemne doświadczenie związane z kupowaniem jajek na bazarze w Olsztynie. Jego historia jest także nauczką dla innych.

Pan Jan miał zamiar kupić jajka ekologiczne z wolnego wybiegu, dlatego wybrał stoisko z bardzo dużym namiotem, w którym jajka sprzedawane były za jedną zł od sztuki. Taka cena powinna być wszak gwarancją jakości.

- Kupiłem 60 jajek. Jajka miały być wiejskie, z wolnego wybiegu, po złotówce za sztukę. Pani je pięknie zapakowała, a w domu okazało się, że większość z nich to stemplowane jajka z chowu klatkowego w rozmiarze M - napisał pan Jan w swoim poście na Facebooku.

Jak rozpoznać pochodzenie jajek?

Najłatwiejszym i najpewniejszym sposobem jest po prostu zerknięcie na skorupkę jajka. Jeśli pochodzi ono z dużej, firmowej hodowli, musi mieć wydrukowany na sobie specjalny kod, który określa dokładne pochodzenie oraz rodzaj chowu.

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule opisujemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który nakłania do kupowania określonych produktów. Ten tekst poświęcony został niebywałemu znalezisku, jakie odkryto pod transportem buraków.

Chów klatkowy oznaczony jest cyfrą 3, chów ściółkowy to z kolei cyfra 2, cyfra 1 oznacza chów wolno wybiegowy, a 0 to chów ekologiczny. Oczywiście jajka z oznaczenie 0 są najsmaczniejsze i najzdrowsze.

Warto także pamiętać, że chów klatkowy jest niehumanitarny, ponieważ ptaki nie mają w nim dostępu do świeżego powietrza i światła słonecznego. Całe swoje życie spędzają w klatce, co dostarcza im niewyobrażalnego cierpienia.

Projekt bez tytułu (74)

Źródło: ArLawKa AungTun, Getty Images

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >