Smakosze.pl
dzbanek filtrujący

canva/pixelshot

Jak usunąć kamień z dzbanka filtrującego wodę? Wystarczy 1 trik

27 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Renata Materlińska

Udostępnij:

Jak usunąć kamień z dzbanka filtrującego wodę? Wystarczy jeden prosty trik — wlej do niego miksturę z dwóch płynów i potrząśnij. Po chwili zauważysz różnicę, bo osad z dzbanka zniknie, a nalewana z niego woda znów będzie kryształowo czysta.

Dzbanki filtrujące używane są w wielu domach. Umożliwiają doczyszczenie wody kranowej, dzięki czemu można ją bez obaw pić, a także wykorzystać do gotowania. Filtrowanie zapewnia wodzie wyższą jakość, zapobiega też powstawaniu kamienia w czajniku.

Babciny przepis na idealne kopytka. Sekret tkwi w 1 sztuczce

Babciny przepis na idealne kopytka. Sekret tkwi w 1 sztuczce

CZYTAJ DALEJ

Jednak, by filtrowana woda stawała się czystsza, sam dzbanek musi być dokładnie wyczyszczony. Trzeba więc dbać o niego regularnie. Sprawdź, w jaki sposób zrobić to najskuteczniej.

Jak usunąć kamień z dzbanka filtrującego wodę?

Przy każdej wymianie filtra, dzbanek należy dokładnie umyć wodą z płynem do naczyń. Najpierw trzeba go oczywiście rozłożyć na części. Pokrywę dzbanka wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, uważając, by nie zamoczyć elektronicznego licznika. Po umyciu wszystkich elementów należy je starannie opłukać wodą.

Jeśli na dzbanku zauważycie kamień, też postarajcie się go szybko usunąć. Dzięki temu woda będzie skuteczniej filtrowana i uzyska pożądaną czystość. Możecie użyć gotowych odkamieniaczy, jednak skuteczne będą też mniej chemiczne, domowe środki.

W jaki sposób najłatwiej usunąć kamień z dzbanka? Wystarczy nalać do niego wodę z dodatkiem octu lub kwasku cytrynowego, odstawić na co najmniej godzinę, a potem energicznie potrząsnąć naczyniem. Kamień powinien zejść ze ścianek naczynia. Można go ewentualnie doczyścić myjką, a potem całość kilkakrotnie przepłukać wodą.

Ważne wskazówki

Większość dzbanków filtrujących nadaje się do mycia w zmywarce. Wcześniej trzeba oczywiście rozłożyć urządzenie na części.

Najpierw należy zdjąć pokrywę i wyjąć filtr. Jeśli dzbanek ma pokrywę z wyświetlaczem LED, czyścimy ją tylko i wyłącznie ręcznie. Po zalaniu wodą przestanie działać.

Aby filtr w dzbanku skutecznie działał, czyli usuwał niepożądane zanieczyszczenia, trzeba go odpowiednio zamontować. Zwykle wymaga on namoczenia w wodzie. Po zamontowaniu filtra warto 3-krotnie przefiltrować przez niego wodę, w celu przepłukania filtra. Tę wodę można wykorzystać np. do podlewania kwiatów.


Na naszej stronie znajdziecie też porady na temat tego, jak wyczyścić piekarnik, a także, jak szybko wyczyścić sztućce.

dzbanek filtrujący

dzbanek filtrujący

Źródło zdjęcia: canva/pixelshot

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: dafi, agdmaster

Zapraszamy na nasz Instagram

Renata MaterlińskaAutor

Redaktorka serwisu Smakosze. Lubię gotować, odkrywać nowe smaki i potrawy. Dlatego po każdej podróży wprowadzam do domowego menu danie, które mi posmakowało. Z wykształcenia jestem technologiem żywności, studiowałam też dietetykę. Przez wiele lat prowadziłam kuchnię w dwutygodniku Przyjaciółka i miesięczniku Poradnik Domowy. Poza dobrym jedzeniem dużą przyjemność sprawia mi jazda na rowerze i muzyka. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Gorzka kapusta kiszona - 1 trick

Porady

Kapusta kiszona wyszła gorzka? 1 trick i raz na zawsze zapomnisz o problemie

Czytaj więcej >

Porady

Jak należy gotować rosół? 1 szczegół zaskoczy nawet doświadczone kucharki

Czytaj więcej >
suszenie grzybów

Porady

Jak suszyć grzyby? Metoda babci nie ma sobie równych, jest lepsza niż piekarnik

Czytaj więcej >
Na jakim mięsie ugotować rosół?

Porady

Na jakim mięsie najlepiej ugotować rosół? Dotarliśmy do porady z 1930 roku

Czytaj więcej >
herbata z miodem

Porady

Czy warto pić gorącą herbatę z miodem i cytryną? Eksperci mają wiele zastrzeżeń

Czytaj więcej >
Mycie jaj przed włożeniem do lodówki nie jest bezpieczne

Porady

Myjecie jajka przed włożeniem do lodówki? Częsty błąd może wiele kosztować

Czytaj więcej >