Zużyte opakowanie
jmalov, Getty Images Signature

Jak wykorzystać opakowanie po bombonierce

Każdego dnia wiele najróżniejszych opakowań zostaje utylizowanych, w końcu ciężko znaleźć dla nich zastosowanie. Jeśli masz pudełko po bombonierce, nie wyrzucaj go. Możesz przygotować z niego formę do kostek lodu. Poniżej prezentujemy jeszcze więcej ciekawych zastosowań opakowań.

Opakowanie po bombonierce zazwyczaj prezentuje się nader okazale - złocenia, dobrej jakości papier oraz piękne nadruki tworzą elegancką i ekskluzywną całość. Niestety, po zjedzeniu zawartości pudełka, staje się on teoretycznie bezużyteczny.

Na szczęście można dać mu drugie życie dzięki wykorzystaniu plastikowej tacki jako formy do kostek lodu. Wystarczy zalać ją wodą, włożyć do zamrażalnika, a po kilku godzinach można będzie z łatwością wyciągać pojedyncze kostki w kształcie czekoladek.

Zużyte opakowania - co zrobić ze słoikiem musztardy?

Szklane słoiczki są tak skonstruowane, że zawsze zostanie w ich wnętrzu odrobina produktu, którego za nic w świecie nie da się wyciągnąć. Jeśli chcesz wykorzystać musztardę do końca, możesz zrobić z niej prosty sos winegret do sałatki.

Wlej do środka łyżeczkę octu, dosyp soli, pieprzu, posiekaną w drobną kostkę szalotkę, zgnieciony ząbek czosnku, zakręć wieczko i energicznie wstrząśnij słoikiem. Następnie wlej do środka 4 łyżki oleju, ponownie wstrząśnij i gotowe - teraz tylko należy dodać sos do sałatki.

Silnie trujący grzyb w polskich lasachSilnie trujący grzyb w polskich lasachCzytaj dalej

Słoiczki po jedzeniu dla dzieci

Młodzi rodzice tygodniowo wyrzucają dziesiątki słoiczków po najróżniejszych musach, papkach i innych daniach dla niemowlaków. Możesz przygotować z nich słoiczki na przyprawy - zetrzyj papierem ściernym wieczka, pomaluj farbą tablicową, a kredą lub mazakiem napisz na niej, co jest wewnątrz.

Potrzebujesz więcej interesujących newsów? Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, ile zarabiają podstawowi pracownicy sieci sklepów Lidl. W tym tekście informujemy fanów wczesnego grzybobrania gdzie oraz jakie grzyby pojawiają się już w lasach.

Butelki po alkoholu i coca-coli

Wielu producentów drogich alkoholi decyduje się na zabutelkowanie go w piękne butelki. Zamiast kolekcjonowania bezużytecznych zbieraczy kurzu, zrób z nich proste wazony, lub ciekawe butelki do wody, którą możesz postawić do obiadu zamiast dzbanka.

Butelki

Źródło: Saddako, Getty Images

Z niewielkich szklanych buteleczek coca-coli można wykonać oryginalny zestaw do przypraw. Wsyp lub wlej do nich daną przyprawę, a otwór zakręć korkiem z dozownikiem. W taki sposób może łatwo doprawiać swoje ulubione dania.

Plastikowe butelki

Stare plastikowe butelki po napojach świetnie sprawdzają się jako zatyczki do paczek chipsów lub płatków śniadaniowych. Wystarczy wyciąć z butelek pierścienie, przełożyć przez nie folię paczki i zakręcić na niej zakrętkę, tworząc silne i szczelne zamknięcie.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: womanadvice.pl; kobieceinspiracje.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł