Pierogi i kwestia mrożenia
Canva.com / Qwart

Jaki jest najlepszy sposób mrożenia pierogów?

Smakowite pierogi niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Można przygotować je na rozmaite sposoby. Przeważnie robimy tyle pierogów, że warto je zakonserwować. Mrożenie jest dobrym rozwiązaniem. Warto wiedzieć jaka metoda jest najlepsza.

Pierogi często goszczą na naszych stołach. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy spałaszowaliby je z miłą chęcią. Niektórzy zamrażają ugotowane pierogi, inni wolą poddać takiemu zabiegowi surowe smakołyki. Które z rozwiązań powinniśmy wybrać?

Mrożone pierogi będą znacznie lepsze

Kultowe pierogi często pojawiały się na naszym portalu. Niedawno prezentowaliśmy sposób na elastyczne ciasto. Tym razem pod lupę weźmiemy kwestię ich zamrażania. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, który sposób jest najlepszy.

Pierogi mrozimy przeważnie na dwa sposoby. Pierwszym z nich dotyczy surowych zawiniątek. Wówczas układamy pierogi na folii tak, aby się ze sobą nie stykały i umieszczamy w zamrażarce. Kiedy najdzie nas na nie ochota, gotujemy je w osolonym wrzątku. Po 5 minutach od wypłynięcia powinny być gotowe.

Niestety po rozmrożeniu surowych pierogów, ciasto może być nieco twarde. Unikniemy tego scenariusza, gdy zamrozimy ugotowane pierogi. Jednak wówczas po ugotowaniu mogą się one rozlecieć na kawałki. Co możemy na to zaradzić?

Przepis na miód z mniszka lekarskiegoPrzepis na miód z mniszka lekarskiegoCzytaj dalej

Rozwiązaniem problemów jest wcześniejsze poddanie pierogów obróbce cieplnej. Krótkie blanszowanie dobrze sprawdza się wtedy, gdy nasze smakołyki chcemy później ugotować lub najdzie nas ochota na smażone pierogi.

Mrożenie pierogów

(Canva / Qwart)

Jak mrozić pierogi?

W tym przypadku zastosujemy opcję, która jest wypadkową mrożenia ugotowanych i surowych pierogów. W osiągnięciu tego celu pomoże nam blanszowanie. Ta metoda jest banalnie prosta i każdy powinien sobie z nią poradzić.

Surowe pierogi wstawiamy do wrzątku z dodatkiem soli oraz oleju. Gotujemy je przez około 30 sekund. Po tym czasie wyławiamy je z wody na tackę. Wcześniej musimy oprószyć ją mąką lub wysmarować olejem.

Pierogi na tacce nie mogą się ze sobą stykać. Pozwalamy im wystygnąć. Gdy już to nastąpi, wówczas smakołyki wstawiamy na 2 godziny do zamrażarki. Następnie wyciągamy je i przekładamy do woreczków. Spakowane pierogi ponownie umieszczamy w urządzeniu chłodzącym.

Taka metoda jest polecana nawet przez Anię Starmach. Warto podpisać woreczki, dzięki temu nie będziemy mieli problemu z określeniem zawartości pierogów. Godny uwagi jest przepis na specjał z klasycznym mięsnym farszem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: aniastarmach.pl; Akademia Smaku; Zjem Cię

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł