Jaki jest najlepszy sposób przechowywania soli? Kluczowy jest 1 krok
Z pewnością nie raz spotkałeś się z problemem zbrylonej soli. Przyprawa pod wpływem wilgoci i powietrza, zaczyna tworzyć duże, zbite grudki i nie nadaje się do spożycia. Jaki jest najlepszy sposób przechowywania soli?
Sól to najbardziej popularna przyprawa, którą dodajemy praktycznie do każdego posiłku. W każdej kuchni stoi pojemnik z solą, słoik lub solniczka. Jeśli przechowujesz przyprawę w oryginalnym woreczku, który jest otwarty, popełniasz duży błąd.
Sól znacznie wzmacnia smak potraw i jest głównym źródłem sodu, jednak w nadmiernej ilości ma niekorzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Nadmiar sodu powoduje między innymi problemy z ciśnieniem, opuchlizny, przybieranie na wadze i złe samopoczucie.
W kuchni wykorzystujmy sól morską lub himalajską, ponieważ są najzdrowsze i nie musimy dodawać ich dużo, aby dania były smaczne i idealnie doprawione. Niezależnie od rodzaju soli, musimy ją odpowiednio przechowywać, żeby się nie zbryliła.
Jaki jest najlepszy sposób przechowywania soli?
Sól najlepiej przechowywać w szklanych, szczelnych pojemnikach, aby nie dostała się do nich wilgoć. Zanim wsypiesz sól do słoika, upewnij się, że pojemnik jest idealnie suchy.
Sól w odpowiednio przygotowanym pojemniku nie psuje się i nie zbryla. Ważne jest, aby pokrywka słoika miała specjalną gumkę, która uniemożliwi przedostanie się powietrza i powstanie wilgoci.
Jak przechowywać sól w solniczce?
Sól w solniczce szybko się zbryla, jest na to jednak bardzo skuteczny sposób. Wystarczy, że do pojemniczka dodasz kilka ziaren surowego ryżu.
Ryż ma właściwości higroskopijne, czyli świetnie wchłania wilgoć i wodę. Dodanie ziaren skutecznie zapobiega zbrylaniu soli w solniczce.
Źródło zdjęcia; canva/ Sebalos
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Jak zrobić domową metkę? Kultowy specjał w najlepszym wydaniu
22 kwietnia - Światowy Dzień Pieczarek. Wyjawiamy szybki przepis na krokiety z pieczarkami
Źródło: zakumaj.pl