Jakie produkty zostały w ostatnim czasie wycofane przez GIS?
W ostatnim czasie na jego stronach również mogliśmy znaleźć kilka niepokojących komunikatów. Jeśli te produkty znajdują się w Twoim domu, koniecznie je wyrzuć.
GIS niejednokrotnie publikował na rządowej stronie ostrzeżenia o produktach spożywczych, które nie spełniają norm i mogą okazać się szkodliwe dla konsumentów. W minionych dniach GIS donosił o kilku smakołykach, które mogły znaleźć się w naszych kuchniach.
Były to między innymi: jajecznica meksykańska o następujących numerach partii: L106 01 - data minimalnej trwałości: 18.03.2024; L156 01- data minimalnej trwałości: 18.04. 2024; L157 01 - data minimalnej trwałości: 13.04.2024.
W ostatnim czasie GIS zaapelował również do grzybiarzy. Właśnie rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. Niestety, wiąże się on również z różnymi niebezpieczeństwami. Lepiej mieć ich świadomość.
W ostatnich dniach GIS poinformował o wycofaniu partii produktów marki LYOFOOD S.A . Okazało się, że wbrew informacji na ich opakowaniach, zawierały one gluten.
Ze sprzedaży zostały także wycofane partie produktu o nazwie Krem brokułowo-szpinakowy” (numer partii: L109 01, data minimalnej trwałości: 22-23.03.2026), a także „Krem brokułowo-szpinakowy z mozarellą i pestkami dyni” (numer partii: L179 01 i data minimalnej trwałości: 20.04.2026).
Jakie produkty zostały w ostatnim czasie wycofane przez GIS?
Apel GIS-u do grzybiarzy
W lasach pojawiają się już pierwsze grzyby, co składnia ich sympatyków do ich poszukiwania. Wybierają się na grzybobranie, należy pamiętać o odpowiednim stroju. GIS zaleca zawsze zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę z długim rękawem oraz czapkę.
[EMBED-19]
GIS nadmienił również, że grzyby najlepiej zbierać do wiklinowych koszyków. Dzięki temu się nie zaparzą. Reklamówka wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zawsze pamiętajmy o tym, aby nie zbierać grzybów, których nie znamy. Konsekwencje mogą być wręcz opłakane.
Więcej o wytycznych GIS-u w tym temacie przeczytasz w tym artykule. Natomiast, z tego tekstu dowiesz się gdzie znaleźć kurki i jak je odróżnić od trującego sobowtóra.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
źródło: GIS