Smakosze.pl
sklep

Pixabay / congerdesign

Jakie produkty zostały w ostatnim czasie wycofane przez GIS?

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

GIS regularnie przestrzega smakoszy przed produktami, które nie nadają się do spożycia, ponieważ niestety mogą m.in. zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. W ostatnich czasie na jego stronach mogliśmy przeczytać kilka takich komunikatów.

GIS niejednokrotnie publikował na rządowej stronie ostrzeżenia o produktach spożywczych, które nie spełniają norm i mogą okazać się szkodliwe dla konsumentów. W minionych dniach GIS donosił o kilku smakołykach, które mogły znaleźć się w naszych kuchniach.

W ostatnim czasie na jego stronach również mogliśmy znaleźć kilka niepokojących komunikatów. Jeśli te produkty znajdują się w Twoim domu, koniecznie je wyrzuć.

Jakie produkty zostały w ostatnim czasie wycofane przez GIS?

W ostatnich dniach GIS poinformował o wycofaniu partii produktów marki LYOFOOD S.A . Okazało się, że wbrew informacji na ich opakowaniach, zawierały one gluten.

Były to między innymi: jajecznica meksykańska o następujących numerach partii: L106 01 - data minimalnej trwałości: 18.03.2024; L156 01- data minimalnej trwałości: 18.04. 2024; L157 01 - data minimalnej trwałości: 13.04.2024.

Ze sprzedaży zostały także wycofane partie produktu o nazwie Krem brokułowo-szpinakowy” (numer partii: L109 01, data minimalnej trwałości: 22-23.03.2026), a także „Krem brokułowo-szpinakowy z mozarellą i pestkami dyni” (numer partii: L179 01 i data minimalnej trwałości: 20.04.2026).

W ostatnim czasie GIS zaapelował również do grzybiarzy. Właśnie rozpoczął się sezon na zbieranie grzybów. Niestety, wiąże się on również z różnymi niebezpieczeństwami. Lepiej mieć ich świadomość.

Apel GIS-u do grzybiarzy

W lasach pojawiają się już pierwsze grzyby, co składnia ich sympatyków do ich poszukiwania. Wybierają się na grzybobranie, należy pamiętać o odpowiednim stroju. GIS zaleca zawsze zabrać ze sobą bluzę lub kurtkę z długim rękawem oraz czapkę.

[EMBED-19]

GIS nadmienił również, że grzyby najlepiej zbierać do wiklinowych koszyków. Dzięki temu się nie zaparzą. Reklamówka wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zawsze pamiętajmy o tym, aby nie zbierać grzybów, których nie znamy. Konsekwencje mogą być wręcz opłakane.

Więcej o wytycznych GIS-u w tym temacie przeczytasz w tym artykule. Natomiast, z tego tekstu dowiesz się gdzie znaleźć kurki i jak je odróżnić od trującego sobowtóra.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: GIS

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Plastikowe opakowania

Produkty

Od 1 lipca ze sklepów znikają plastikowe opakowania

Czytaj więcej >
1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto skusić się na flądrę bałtycką?

Czytaj więcej >
Kobieta pracująca na zbiorze truskawek

Produkty

Podwyżki płac dla zbierających truskawki

Czytaj więcej >

Produkty

Najniższa cena truskawek w sezonie, tylko jeden warunek

Czytaj więcej >