Smakosze.pl
Dlaczego warto pić herbatę przed snem?

Canva (Young photographer from Rotterdam, Getty Images)

Dlaczego warto pić herbatę przed snem?

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Dominika Mika

Udostępnij:

Odpowiednio dobrana herbata, wypina na pół godziny przed snem, może zdziałać cuda. Okazuje się, że w zależności od jej rodzaju, może inaczej wpłynąć na Twój organizm. Herbata rooibos pomoże spalić tłuszcz z brzucha, melisa zmniejszy stres i pozwoli się lepiej wyspać, a lawenda zrelaksuje.

O zaletach herbaty pisaliśmy już niejednokrotnie. Potrafi ona bardzo korzystnie wpłynąć na nasz organizm, jeśli tylko będziemy ją pić w odpowiednich ilościach i dobierzemy taką herbatę, której rzeczywiście potrzebuje nasz organizm.

Kiedy pić herbatę?

Choć mogłoby się wydawać, że herbatę, wzorem Anglików, najlepiej wypić zaraz po obiedzie, nic bardziej mylnego. Ten popularny napój zawiera bowiem kwas taninowy, który wiąże się z żelazem i białkiem z produktów wcześniej przez nas zjedzonych. Badania udowodniły, że herbata wypita po posiłku obniża wchłanianie żelaza prawie o 90%.

To, co zjemy i wypijemy przed snem, jest bardzo znaczące dla naszego organizmu. W jednym z naszych artykułów mogliście przeczytać choćby o zaletach jedzenia kiwi przed snem. Tym razem skupimy się jednak na napojach.

O dziwo, to herbatę najlepiej wypić przed snem. Choć mogłoby się wydawać, że lepszym pomysłem jest wypicie szklanki wody mineralnej, odpowiednia herbata wypita na 30 minut przed snem może zadziałać o wiele lepiej.

Jakie herbaty najlepiej wypić przed snem?

Jedną z najlepszych napojów, jakie możemy wypić przed snem, jest herbata rooibos, wytwarzana z liści rośliny „czerwonego krzewu”. Okazuje się, że może ona zmniejszać poziom hormonów stresu, które powodują głód i gromadzenie tłuszczu.

Źródło: Canva (Mykola Lunov)

W ten sposób staje się ona najlepszym produktów na spalanie tłuszczu. Wystarczy więc wypić filiżankę przed snem, a naturalnie bezkofeinowa herbata pomoże w zgubieniu zbędnych kilogramów. Dorzuć tylko odrobinę ruchu w ciągu dnia, a afekt gwarantowany. 

Przed snem warto też wypić lawendę. Ze względu na jej uspokajający charakter, pomoże ci ona szybciej zasnąć i lepiej wypoczywać. Rano obudzisz się w świetnym nastroju, w pełni zrelaksowany.

Kolejną świetną herbatą, którą poleca się do picia przed snem, jest herbata rumiankowa. Napój ten reguluje poziom glukozy we krwi, a tym samym zmniejsza nasz apetyt. Wypicie jej przed snem sprawi więc, że zaśniemy znacznie łatwiej, a jakość naszego snu mocno się poprawi.

Przed pójściem spać dobrze na nas wpłynie też wypicie napoju z korzenia waleriany. Zioło to stosowane jest m.in. w leczeniu bólów głowy czy bezsenności.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Zdrowie Wprost

Zapraszamy na nasz Instagram

Dominika MikaAutor

Redaktorka portalu smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zagęścić pomidorową, żeby nie była tłusta?

Czytaj więcej >
zbieranie grzybów

Porady

Jakich zasad przestrzegać podczas grzybobrania?

Czytaj więcej >
kawa z przyprawami

Porady

Dlaczego warto dodać do kawy kurkumę?

Czytaj więcej >