Restauracje zostaną otwarte w maju?
zorandimzr, Getty Images Pro

Kiedy otwarcie gastronomii?

Według nieoficjalnych informacji portalu Business Insider, na początku maja, a dokładnie od 4, mają zostać znoszone obostrzenia, dzięki czemu restauracje i hotele będą mogły ponownie przyjmować gości. Portal poinformował, że w rygorze sanitarnym otwarte zostaną chociażby ogródki restauracyjne. Rozmrażanie gospodarki może oznaczać, że powoli wracamy do normalności.

Restauracje od początku pandemii mają ogromne problemy, przez co mnóstwo biznesów musiało zostać zamkniętych. Właściciele nie mają wystarczających zysków ze sprzedaży jedzenia na wynos, dlatego nie są w stanie utrzymać się na trudnym rynku gastronomii.

Lokale są obecnie zamknięte na stacjonarną pracę od 24 października - niektórzy przedsiębiorcy, którzy są w najgorszej sytuacji, decydują się nawet na otwieranie swoich knajp pomimo obostrzeń i ryzykują bardzo poważne konsekwencje prawne. W maju wszystko może się zmienić.

Restauracje mają być otwarte od 4 maja

Business Insider dotarł do nieoficjalnych informacji dotyczących odmrażania gospodarki. Według nich Jarosław Gowin, minister rozwoju, miał przedstawić szczegółowy plan na spotkaniu z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości. Co ciekawe, znana jest konkretna data.

Portal ustalił, że obecne obostrzenia dotyczące restauracji mają zostać częściowo zniesione zaraz po długim weekendzie 4 maja we wtorek. Od tego dnia lokale gastronomiczne mają mieć możliwość przyjmowania gości w swoich ogródkach na świeżym powietrzu.

Najbardziej nieudana rewolucja w historii Najbardziej nieudana rewolucja w historii "Kuchennych rewolucji"Czytaj dalej

W najbliższą środę na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, będą prowadzone rozmowy w tej sprawie. Tam zapadną ostateczne decyzje. I w zależności od ich ostatecznego kształtu, również dotyczącego tego terminarza, te decyzje zostaną w środę zaprezentowane - tłumaczy Michał Dworczyk szef KPRM w rozmowie z portalem next.gazeta.pl

Jeśli masz ochotę na więcej ciekawych informacji, sprawdź inne nasze materiały. Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, co należy dodać do kapusty, aby po jej jedzeniu nie mieć przykrych wzdęć. W tym tekście zdradzamy najbardziej kontrowersyjne dania z całego świata, które mimo wszystko uznawane są za prawdziwe delikatesy.

Ogródek

Źródło: LeventKonuk, Getty Images

Pogoda pozwala na otwarcie ogródków restauracyjnych

Obecnie, z uwagi na ciepłą i słoneczną pogodę w wielu krajach, podejmowane są decyzje o umożliwieniu działania restauracji w ich ogródkach. Jak tłumaczy prof. Miłosz Parczewski w rozmowie z radiem Zet, na zewnątrz dochodzi do znikomej liczby zakażeń.

Polacy po wielu miesiącach lockdownu i całkowitego braku swobody odwiedzania restauracji, z pewnością tęsknią do możliwości zjedzenia dania wraz ze znajomymi czy rodziną poza domem. Poza gastronomią, odmrażane mają zostać również hotele.

W ich przypadku ma powrócić zasada 50 procent zajętych miejsc, a więc jedynie połowa miejsc noclegowych może być w danym momencie wykorzystana przez gości.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: pysznosci.pl; next.gazeta.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł