Restauracje nadal zamknięte
smakosze.pl

Kiedy otworzą ogródki i restauracje?

Wielu smakoszy czeka z niecierpliwością na moment, w którym restauracje ponownie będą mogły gościć klientów. Już od jutra część obostrzeń przestanie obowiązywać. Niestety, zmiany nie dotyczą lokali gastronomicznych.

Nie da się ukryć, że obostrzenia nałożone na restauracje znacząco ograniczyły możliwość korzystania z ich usług. Posiłki mogą być sprzedawane wyłącznie na wynos lub w formie dostawy. Okazuje się, że na możliwość zjedzenia czegoś poza domem musimy jeszcze poczekać. Polacy nie są z tego zadowoleni.

Restauracje nadal zamknięte

Obostrzenia zostały nałożone na restauracje pod koniec października. Od tego czasu lokale gastronomiczne muszą radzić sobie ze znaczącym spadkiem przychodów. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, co temat ewentualnego otwarcia restauracji miał do powiedzenia wicepremier.

Restauracje są bliskie sercu wielu smakoszy. Właśnie w takich miejscach mogliśmy raczyć się niecodziennymi specjałami. Wizyta w takich lokalach jest sporą atrakcją dla wielbicieli kulinariów. Niestety, ponowne otwarcie nastąpi dopiero 15 maja.

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 15 maja restauracje będą mogły przyjmować gości w swoich ogródkach. Oczywiście wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zajętych może być maksymalnie 50% miejsc na świeżym powietrzu.

Ile kosztują młode pędy chmielu?Ile kosztują młode pędy chmielu?Czytaj dalej

Od 4 maja otwarte zostają galerie handlowe oraz sklepy budowlane. Do szkoły podstawowej będą mogli powrócić uczniowie klas 1-3. Restauracje będą musiały jeszcze poczekać. Nie spełnia to oczekiwań Polaków.

Restauracje zostaną otwarte?

(Canva.com / lichaoshu)

Polacy chcą, aby restauracje zostały już otwarte

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu Gazeta Next, Rzeczpospolita zleciła przeprowadzenie sondażu, który miał na celu określić to, jakie branże zdaniem Polaków powinny być otwarte w pierwszej kolejności. Okazuje się, że aż 45% badanych przyznało, że pierwszeństwo należy się restauracjom.

Dotyczy to możliwości serwowania posiłków poza lokalami w restauracyjnych ogródkach. Warto zauważyć, że ankietowani rzadziej stwierdzali, że otwarte powinny zostać galerie handlowe. Wskazało je 35% badanych. Sondaż przeprowadzono na próbie 1100 osób.

Z całą pewnością Polacy z miłą chęcią skorzystaliby już teraz z możliwości zjedzenia posiłku w innym miejscu niż dom. Tak długie zamknięcie branży gastronomicznej sprawiło, że liczne grono smakoszy nie może się już doczekać dnia, w którym restauracje zostaną otwarte.

Na szczęście restauracje już niebawem ponownie będą mogły gościć klientów. Oby do tego czasu pogoda stała się ładniejsza. Wówczas siedzenie w restauracyjnych ogródkach będzie znacznie przyjemniejsze. Branża gastronomiczna już wcześniej apelowała o zdjęcie uciążliwych obostrzeń.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gazeta Next, WP Wiadomości

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł