Smakosze.pl
Wiceminister o branży gastronimicznej

Pixabay / congerdesign

Wiceminister o otwarciu branży gastronomicznej

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że branża gastronomiczna znalazła się w sporym kryzysie. Zakaz przyjmowania klientów w lokalach obowiązuje od października. Zarówno właściciele restauracji, jak i smakosze z niecierpliwością czekają na przywrócenie d

Branża gastronomiczna jest jedną z tych gałęzi gospodarki, która najbardziej dotkliwie odczuła skutki obostrzeń mających na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii. Do tej pory ciężko było stwierdzić, kiedy restauracje staną dla nas otworem. Wypowiedź Olgi Semeniuk daje nadzieję na poprawę stanu rzeczy.

Czego w najbliższych dniach może spodziewać się branża gastronomiczna?

Bez wątpienia cała branża gastronomiczna boryka się aktualnie z problemami, które znacząco odbijają się na jej przychodach. Już wcześniej wspominaliśmy o przejmującym apelu restauratorów. Tym razem pojawiły się pewne zapowiedzi ze strony rządu.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii wystąpiła w programie Polityczne Graffiti. W jego trakcie poruszyła kwestię odmrażania gospodarki. Z jej wypowiedzi można wywnioskować, że branża gastronomiczna już niebawem może zostać częściowo otwarta.

W kolejnych etapach mówimy o gałęziach, które są najdłużej zamknięte, mówię o branży eventowej, gastronomii, ale także o wszystkich tych przedsięwzięciach, które możemy organizować na otwartej przestrzeni. Był to jeden z wariantów branych pod uwagę w 2020 roku, czyli organizacja przedsięwzięć na otwartej przestrzeni. Mówię tutaj o wszystkich tych imprezach rodzinnych, które są przed nami, komuniach, weselach. Również, z odpowiednim protokołem, który jest na bieżąco aktualizowany u nas w resorcie, uda nam się już niebawem otwierać te gałęzie — powiedziała Olga Semeniuk, przytaczana przez portal Polsat News.

Słowa wiceminister napawają optymizmem i sugerują, że już wkrótce branża gastronomiczna będzie mogła gościć swoich klientów w ogródkach przy restauracjach. Jednak musimy jeszcze pohamować entuzjazm. Wszystko powinno wyjaśnić się już jutro.

(Canva.com / zorandimzr)

Co nas czeka w środę?

28 kwietnia ma mieć miejsce konferencja ministra zdrowia, na której zostanie przedstawiony szczegółowy plan odmrażania gospodarki. Właśnie wtedy dowiemy się, kiedy dokładnie branża gastronomiczna będzie mogła przyjmować klientów na świeżym powietrzu.

Wiele wskazuje na to, że już po majówce chociaż częściowo będziemy mogli nacieszyć się możliwością wyjścia do restauracji. Oczywiście jasność sytuacji będziemy mieli dopiero jutro po konferencji ministra zdrowia. 

Warto zauważyć, że decyzje dotyczące odmrażania kolejnych gałęzi gospodarki będą zapadały 28 kwietnia w okolicach godziny 10:00. Właśnie wtedy ma odbyć się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

O rezultatach i ustaleniach, które zostaną poczynione w trakcie posiedzenia, dowiemy się podczas konferencji ministra zdrowia. Na razie nie pozostaje nam nic innego, jak być dobrej myśli i oczekiwać, chociaż częściowego otwarcia branży gastronomicznej. Na ten temat już jakiś czas temu wypowiadał się Jarosław Gowin.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Polsat News; Business Insider; Horeca

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >