Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Klienci Lidla bija na alarm, sieć się tłumaczy. Poszło o cukier
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 08.05.2023 18:16

Klienci Lidla bija na alarm, sieć się tłumaczy. Poszło o cukier

nietypowe opakowanie cukru z Lidla
Marek BAZAK / East News ; Facebook @portalspozywczy

W Lidlu pojawiła się podejrzana partia cukru. Chodzi o produkt sprzedawany w foliowych opakowaniach. Klienci nie wiedzieli, co myśleć o takim wyrobie. Sieć wyjaśniła, że chodzi o współpracę nawiązaną z Ukrainą.

Nietypowy cukier na półkach Lidla

Przyzwyczajeni jesteśmy do kupowania cukru w torebkach papierowych. Dopuszczalne są również pudełka tekturowe, jeśli preferujemy wyrób w kostkach. Czemu zatem Lidl promowany przez siebie cukier sprzedaje opakowany w foliówki? Odpowiedź sieci rzuca na tę sprawę nowe światło.

Chcieli zamówić mielone w barze mlecznym. Sprawdzili cenę i chwycili za aparat

Klienci Lidla negatywnie zaskoczeni nowym asortymentem

Zafoliowany cukier w asortymencie Lidla nie do końca spodobał się konsumentom. Poza zaskoczeniem samym opakowaniem, pojawiły się także wyraźne głosy niezadowolenia. Rosnąca świadomość klientów nie pozwoliła zignorować ekologicznego aspektu całej sprawy. Wiadomo przecież, że plastik jest najgorszym możliwym wyborem.

Zastanawiam się jak Lidl pakując cukier w torebki foliowe zamierza rozwiązać problem odpadów z tym związanych.

-wyraził zaniepokojenie jeden z internautów.

Liczę, że będzie próbował je sam zutylizować bez szkody dla środowiska.

-kontynuuje swoją myśl.

Serwis portalspozywczy.pl zwrócił się do sieci handlowej z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Okazało się, że sedno sprawy leży w możliwościach technicznych linii produkcyjnych dostawcy. Cukier w folii nie pochodzi bowiem z Polski, ani nawet z terenu Unii Europejskiej.

Cukier ten pochodzi z kraju spoza Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę nasz cały asortyment, obecnie mamy w swojej ofercie handlowej kilka produktów od ukraińskich producentów, z którymi kontrakty podpisane były kilka miesięcy temu w celu wsparcia ukraińskiej gospodarki w czasie wojny. Dążymy do niemarnowania żywności, dlatego zamierzamy spełnić warunki wcześniej podpisanych umów z należytą starannością.

-przedstawia stanowisko sklepu jego przedstawicielka- Aleksandra Robaszkiewicz.

 

Cukier coraz droższy, nie tylko w Lidlu

Ceny cukru rosną nieprzerwanie od ponad 2 lat. Jak podaje GIS, na początku trzeciego kwartału 2021 roku 1 kg produktu nie przekraczał kosztu 3 złotych. W chwili obecnej zanotować możemy wzrost tej ceny o ponad 120 procent. Za opakowanie o wadze 1 kg zapłacimy niemal 6 złotych, nawet w tanich sieciach, jak Lidl.

Bardzo drogi cukier może podrożeć jeszcze bardziej. Wina leży w niskich zbiorach trzciny cukrowej w Brazylii czy w Indiach. Niedostatek buraków cukrowych we Francji wywołał zawirowania na giełdzie- ceny poszły momentalnie w górę.

W połowie zeszłego miesiąca ceny cukru na giełdzie w Londynie osiągnęły najwyższy poziom od ponad dekady. Na giełdzie amerykańskiej były najwyższe od roku 2016. W obu przypadkach wzrost w skali miesiąca wyniósł odpowiednio 20 procent i 17 procent. W obliczu nadchodzącego lata i zwiększonego zapotrzebowania na cukier należy przygotować się na czarny scenariusz cenowy. Sieć handlowa planuje wprowadzenie rewolucyjnej zmiany. Popularny biały cukier możesz w bardzo prosty zamienić na bardziej korzystny składnik.

biały cukier.png
Canva / margouillatphotos

Źródło: fakt

Tagi: Lidl Cukier