Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Zamówił kartacze w słynnym barze. Podsumował je krótko i zwięźle
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 03.07.2023 08:42

Zamówił kartacze w słynnym barze. Podsumował je krótko i zwięźle

kartacze
YouTube/@maciejje

Kuchnia Podlasia słynie ze smaku i pysznych dań. Youtuber postanowił sprawdzić, jak smakują kartacze w barze Jarzębinka w Supraślu. Ten lokal jest znany i lubiany. Smakołyki tam podawane należą do najlepszych na Podlasiu. Czy tak jest rzeczywiście? YouTuber ocenił znany bar.

Podlaskie specjały, czyli jak karmią w Jarzębince?

Youtuber Maciej postanowił odwiedzić słynny bar Jarzębinka w Supraślu, po tym jak wiele osób mu go poleciło. To miejsce słynie z pyszne,j regionalnej kuchni. Maciej skosztował kartaczy, baby ziemniaczanej, chłodnika oraz deseru Marcinek. 

Kartacze to flagowe danie kuchni podlaskiej. Youtuber dostał je podane razem z babką ziemniaczaną. Zamówił też kartacza smażonego. Dania podano ze skwarkami i ogórkami małosolnymi. Kartacze robi się z ziemniaków surowych i ugotowanych. Kartacze, które zamówił mężczyzna były nadziane mięsem wieprzowym. Ciasto było wyśmienite.

Nie na maśle, nie na oleju. Najzdrowszą jajecznicę zrobisz zupełnie inaczej, mamy genialny patent

Kartacze - czy warto ich skosztować w Jarzębince?

Kartacze bardzo smakowały Maciejowi. Dodatek skwarek podkręcał smak kartaczy. Youtuber stwierdził:

Naprawdę bajka

Natomiast kartacze smażone zostały podane z sosem czosnkowym. Maciej zjadł też babkę ziemniaczaną, która miała bardzo delikatną konsystencję. Podano ją z sosem grzybowym. Maciej orzekła:

Smakuje jak ziemniaczane niebo, gdzieniegdzie przełożone boczkiem

Chłodnik i deser Marcinek - koniecznie spróbuj w Supraślu

Maciej spróbował chłodnika, który w barze Jarzębinka był podany z jajkiem na twardo. Zupa była bardzo zimna i pełna koperku. Zawierała kawałki botwinki w środku. Chłodnik był bardzo smaczny i orzeźwiający.

Youtuber na deser zamówił deser Marcinek. To rodzaj ciasta warstwowego, które przekładane jest kremem śmietankowym. Ten deser wyjątkowo smakował Maciejowi - był bardzo słodki i faktycznie śmietanowy. Trzeba przyznać, że wizyta w Jarzębince należała do wyjątkowo pysznych. Pisaliśmy, jak zrobić sękacza. Informowaliśmy o opinii Roberta Makłowicza o podlaskich pierogach. 

ciasto
Canva/@maciejje

Źródło: YouTube/@maciejje