Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Lepiej tego nie mów przy kasie w Biedronce. Wielu tak zrobiło i teraz żałuje
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 20.03.2023 13:50

Lepiej tego nie mów przy kasie w Biedronce. Wielu tak zrobiło i teraz żałuje

zakupy w Biedronce
Piotr Molecki/East News, Marek BAZAK/East News

Robisz zakupy w Biedronce? Nigdy nie podawaj przy kasie swojego numeru telefonu. Wiele osób straciło przez to rabaty i możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji. Oszuści wykorzystują numery telefonów stałych klientów.

Częsta praktyka w Biedronce. Możesz stracić swoje rabaty

Biedronka w każdym tygodniu przygotowuje nowe promocje na wiele produktów spożywczych, chemii gospodarczej i wiele innych artykułów. Na największe obniżki mogą liczyć stali klienci, którzy posiadają aplikację lub kartę Moja Biedronka.

Rabaty naliczają się automatycznie, kiedy zeskanujemy kartę lub aplikację. Ze względu na duży popyt, wiele artykułów, które objęte są promocją, mają limit dzienny na jedno konto. Oznacza to, że z pewnych promocji można skorzystać tylko raz.

Coraz częściej jednak stali klienci Biedronki padają ofiarami oszustów, którzy wykorzystują ich numery telefonów, aby skorzystać z jak największych rabatów. Sprawdź co zrobić, żeby uchronić się przed takim atakiem.

 

Biała kiełbasa pęka w trakcie gotowania? 1 trick i po kłopocie

Uwaga na oszustów w Biedronce

Wiele osób, zamiast skanować kartę lub aplikację przy kasie, podaje swój numer telefonu. Kasjerka dodaje go do paragonu i w ten sposób naliczane są rabaty. Niestety jest coraz więcej oszustów, którzy zapamiętując numer, wykorzystują go później w innym sklepie.

Oszuści podają zapamiętany numer podczas innych zakupów i w ten sposób korzystają ze zniżek. Rabaty często są jednorazowe, więc właściciel karty Moja Biedronka nie może już zrobić zakupów w promocyjnych cenach, ponieważ rabaty zostały wykorzystane przez inną osobę. To zjawisko jest coraz częściej spotykane.

Nigdy nie podawaj swojego numeru telefonu przy kasie

Podawanie numeru telefonu przy kasie jest ryzykowne. Najlepiej będzie, kiedy zawsze będziesz miał przy sobie kartę Moja Biedronka lub aplikację w telefonie, aby móc ją zeskanować podczas robienia zakupów.

W ten sposób uchronisz się przed wyciekiem swoich danych i numeru telefonu. Nikt nie zrobi również zakupów na Twoje konto, więc zachowasz dostęp do wszystkich rabatów i promocji. 

Dietetyk poszedł do Biedronki i wybrał najlepszą bułkę. Ma prosty skład i jest świetnym wyborem. Biedronka wystartowała z gigantyczną loterią zdrapkową. Sprawdź, co zrobić, żeby wziąć w niej udział.

biedronka.jpg
Marek BAZAK/East News