Smakosze.pl
Śmierć mężczyzny po wypiciu coli

shutter_m, Getty Images

Mężczyzna nie żyje po wypiciu za dużej ilości coli

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

61-letni mężczyzna z Wielkiej Brytanii wypił dwie szklanki coli w pubie i godzinę później zmarł. Choć jego partnerka próbowała go ratować i szybko wezwała sanitariuszy, było już za późno. Jak wykazali lekarze, gazowany napój przyczynił się do jego zgonu.

Cola pojawia się na naszych stołach wyjątkowo często, w końcu reklamowana jest jako doskonały dodatek do obiadu czy imprezowy napój. Mało kto jednak jest świadom możliwych zniszczeń w ludzkim organizmie, jeśli pije się ją w zbyt dużych ilościach. 

61-letni Stephen Payne wraz ze swoją partnerką udał się do pobliskiego pubu w Beaconsfield w Buckinghamshire. Wydawało się, że wyjście będzie zwykłym spotkaniem, lecz para nie mogła przeczuwać, że ten dzień zakończy się dla nich tragicznie.

Mężczyzna wypił przed śmiercią colę

Payne był człowiekiem otyłym i ważył 105 kilogramów. Dodatkowymi zdiagnozowanymi problemami zdrowotnymi były cukrzyca oraz epilepsja, na które cierpiał 61-latek. Choć stan zdrowia jego nie był idealny, nikt nie był przygotowany na jego nagłą śmierć. 

W pubie wypił dwie szklanki coli, gdyż, jak zeznaje jego partnerka, Stephen nie mógł tego dnia niczego zjeść. Po powrocie do domu Brytyjczyk zaczął się trząść i bełkotać, a następnie usiadł na podłodze w sypialni i nie mógł już się z niej podnieść.

Tina Carpenter natychmiast zawiadomiła pogotowie, lecz w trakcie oczekiwania na przyjazd medyków, mężczyzna zmarł. Według specjalistów bardzo duży wpływ na jego przedwczesną śmierć, miały ogromne ilości coli, które spożywał bezpośrednio przed zgonem. 

Nasz portal pełen jest innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym przekazujemy wieści o nowym programie kulinarnym na Polsacie. W tym tekście  zdradzamy najlepszy przepis na banalnie prosty biszkopt.

Źródło: Skitterphoto, Pexels

Lekarze są zgodni - winna jest również cola

W ostatnich dniach, pijąc szczególnie dużą ilość coli, być może nieumyślnie i całkowicie nieświadomie przyczynił się do poważnego pogorszenia ogólnego stanu zdrowia fizycznego - przekazał The Mirror koron Ian Wade, który badał zwłoki mężczyzny. 

Sekcja ciała wykazała, że śmierć nastąpiła w wyniku wielu przyczyn związanych z cukrzycą, epilepsją, otyłością i toksynami zalegającymi w jego ciele. Choć, jak czytamy na o2.pl, 61-latek był pod stałą opieką lekarza, w ostatnim czasie bardzo zaniedbał swoje zdrowie.

Cola bez wątpienia miała duży wpływ na pogorszenie się kondycji Stephena, lecz to ogólny brak troski o siebie doprowadził do jego złego zdrowia. Dlatego tak ważny jest wysiłek fizyczny i zdrowa dieta - dzięki nim można wydłużyć swoje życie o wiele lat. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >