Młynek do kawy
Facebook.com

Dawny młynek do kawy ma dwie ukryte funkcje. Kojarzysz jakie?

Młynek do kawy był nieoceniony, jeśli chodzi o przygotowanie aromatycznej kawy. Nie mniej jednak w wielu domach używało się go jeszcze do dwóch czynności. Dzięki niemu byliśmy w stanie z łatwością mielić pieprz do wytrawnych dań. Co więcej, przy wielu deserach koniecznym elementem jest cukier puder. Dzięki młynkowi byliśmy w stanie przygotować go samodzielnie.

Młynek do kawy to niezbędny element w kuchni każdego smakosza, który lubi zaczynać dzień od świeżej i aromatycznej kawy. Dawniej był to przyrząd, który cieszył się ogromną popularnością. Szczególnie jeśli mówimy tutaj o młynku ręcznym.

To prawdziwy klasyk, który bezapelacyjnie kojarzy nam się z czasami PRL-u. Każda gospodyni miała go w swoim królestwie, dzięki czemu mogła mielić aromatyczną kawę, a jak wiemy, żadna nie równa się z tą mieloną na świeżo.

Warto dodać, że szukano dodatkowych rozwiązań i sposobów wykorzystania takiego młynku. Był on również nieoceniony w trakcie przygotowywania aromatycznych potraw czy smakowitych deserów.

Polacy je kochają, a powoduje ciągłe zmęczenie, trudności trawienne i wysypkę. O przedawkowanie niestety nietrudnoPolacy je kochają, a powoduje ciągłe zmęczenie, trudności trawienne i wysypkę. O przedawkowanie niestety nietrudnoCzytaj dalej

Młynek do kawy o dodatkowych funkcjach

Jak się okazuje, klasyczny młynek do kawy to nie tylko przyrząd, który posłuży nam do przygotowania ziaren na aromatyczny napój. To z pewnością jego główna funkcja, jednak sprytne panie domu postanowiły wykorzystać go również do mielenia innych składników. Jeśli chodzi o kawę, ma ona mnóstwo prozdrowotnych właściwości, o których warto pamiętać. Pisaliśmy o nich tutaj.

Młynek sprawdzał się rewelacyjnie przy mieleniu pieprzu, a jak wiemy, ten przygotowany na świeżo również wypada lepiej od sproszkowanego z paczki. Nie bez powodu w wielu przepisach podane jest, żeby wykorzystać świeżo zmielone ziarna pieprzu. To one są gwarancją nietuzinkowego smaku i aromatu całej potrawy.

To samo dotyczy cukru pudru. Z pomocą młynku przygotujemy go w dosłownie chwilę. Z łatwością cukier zamienimy w delikatny pyłek, który dopełni słodkie wypieki. Dla wielu osób jest to jedyny słuszny dodatek, jeśli mowa o gorących gofrach czy świeżych pączkach. Przypominamy o przepisie na domowe pączki, które najlepiej podawać właśnie z cukrem pudrem. Pisaliśmy o tym tutaj.

Klasyczny młynek nadal dostępny w sprzedaży

Choć na rynku pojawia się coraz więcej przyrządów elektrycznych, te vintage cieszą się wyjątkową popularnością. Wszystko z uwagi na ich trwałość i możliwość przeniesienia się wspomnieniami do dawnych czasów.

Dzisiaj popularnością cieszą się nie tylko urządzenia do odtwarzania płyt winylowych czy klasyczne radio, które często stało w naszych kuchniach. Swój renesans przeżywają obecnie kasy magnetofonowe, które ku zdziwieniu, wracają do łask.

To samo dotyczy klasycznych młynków do kawy. Wiele firm nadal ma je w swojej ofercie. Co więcej, mnóstwo osób odsprzedaje swoje antyczne przybory kuchenne. Nawet jeśli nie jesteście fanami kawy, młynek z pewnością ułatwi inne, kulinarne czynności.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: smakosze.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł