Najlepszy wiosenny dodatek do kotletów schabowych
Kotlety schabowe w Polsce owiane są szczególną sławą i zna je właściwie każdy. Zazwyczaj podajemy je z mizerią bądź buraczkami, jednak wiosną nie ma lepszego dodatku niż młoda, zasmażana kapusta.
Przepyszne kotlety schabowe niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca. Mięsny specjał już sam w sobie jest nie lada pokusą dla smakoszy, jednak równie istotne są odpowiednie dodatki. Warto postawić na fantastyczną zasmażaną młodą kapustę.
Kotlety schabowe wiele zyskają za sprawą zasmażanej kapusty
Nie da się ukryć, że kotlety schabowe zaliczają się do klasyków naszej rodzimej kuchni. Nietrudno natknąć się na osoby, które spałaszowałyby je z miłą chęcią. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na soczyste kotlety schabowe .
Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem:
Tym razem nasza uwaga skupi się na dodatku w postaci zasmażanej młodej kapusty. Za jej sprawą obiad będzie jeszcze lepszym kulinarnym doznaniem, któremu nie będą mogli się oprzeć nawet najbardziej wybredni spośród smakoszy.
Młoda kapusta w tej wyśmienitej odsłonie jest bardzo prosta w przygotowaniu. Każdy powinien bez najmniejszych problemów poradzić sobie z niniejszą recepturą . Na początku musimy zaopatrzyć się w niezbędne składniki.
-
główka młodej zielonej kapusty
-
sól i pieprz
-
200 ml bulionu
-
150 g parzonego boczku
-
10 ml miodu
-
15 ml soku z cytryny
-
15 g masła
-
15 g mąki
-
pęczek koperku
Banalny przepis na młodą kapustę zasmażaną z boczkiem
Kapustę pozbawiamy zewnętrznych liści i kroimy ją na 4 części. Warzywo płuczemy w zlewie. Następnie musimy je posiekać . Tak przygotowaną kapustę umieszczamy w garnku i doprawiamy solą oraz pieprzem.
(Canva / joannawnuk)
Do garnka dodajemy bulion i miód. Całość należy zagotować. Kapustę podgrzewamy przez około 10 minut. Od czasu do czasu ją mieszamy. Pod koniec gotowania smakołyk wzbogacamy o sok z cytryny .
Kiedy nasza kapusta się gotuje, możemy od razu przygotować boczek. Mięso kroimy w kostkę i podsmażamy na suchej patelni. Gdy wytopi się z niego tłuszcz, wówczas dodajemy do niego masło i mąkę. Całość smażymy przez koło 2 minuty .
Do boczku stopniowo wlewamy zalewę z kapusty. Po kilku minutach zawartość patelni łączymy z ugotowaną kapustą. Mieszankę podgrzewamy. Pod koniec wszystko doprawiamy posiekanym koperkiem. Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że do supermarketów trafi aż 156 ton kapusty . To dobra okazja, by się w nią zaopatrzyć.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy.
Źródło: Kwestia Smaku