Smakosze.pl
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Scena z filmu zamieszczonego na masterchef.tvn.pl

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto spodziewałby się, że na zdjęciu znajduje się sam Michel Moran. Restaurator związany ze stacją TVN największą popularność wśród smakoszy zyskał za sprawą programu MasterChef. Okazuje się, że Michel Moran rozpoczął przygodą z gotowaniem już w wieku 10 lat.

Nie da się ukryć, że Michel Moran jest cenionym restauratorem, który pierwszy raz zawitał do Polski w 2000 roku. Od tego dnia minęło wiele lat i kucharz stał się prawdziwą gwiazdą, która jest kojarzona przez niemal każdego wielbiciela kulinariów.

W jednym z filmów zamieszczonych na stronie programu MasterChef pokazano, jak Michel Moran wyglądał w dzieciństwie. Niektórzy od razu rozpoznali słynnego restauratora. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat ma takie samo spojrzenie.

Jakie dzieciństwo miał Michel Moran?

Większość smakoszy z pewnością zakłada, że restauratorzy tacy jak Michel Moran już od najmłodszych lat interesowali się sztuką kulinarną. W jednej z rozmów kucharz zdradził, że mając 8 lat, głównie skupiał się na jedzeniu, a nie przygotowywaniu smakołyków.

Jakiś czas temu Michel Moran udzielił nam wywiadu. Tym razem skupimy się na jego życiorysie, a w szczególności na początkach jego kariery związanej z kulinariami. Okazuje się, że restaurator szybko rozpoczął swoją przygodę z gotowaniem.

Michel Moran pochodzi z hiszpańskiej rodziny, która emigrowała do Francji. Restaurator wspomina rodzinny dom jako pełen ciepła. Jego rodzice ciężko pracowali przez większość dnia, jednak zgodnie ze słowami kucharza nie brakowało szacunku i miłości.

Uwielbiany restaurator ma trzech braci i dwie siostry. Do dziś utrzymuje kontakt z rodzeństwem, które pozostało we Francji. Michel Moran przyznał w jednym z wywiadów, że jest dumny ze swoich rodziców, którym udawało się utrzymać tak liczną rodzinę.

Początki kariery restauratorskiej

Restaurator już w wieku 10 lat lubił gotowanie. Będąc czternastolatkiem, rozpoczął naukę w szkole hotelarstwa. Jednocześnie pracował w tamtejszej kuchni. Przez dwa lata w ciągu miesiąca tydzień spędzał w szkole, a trzy pozostałe w pracy.

Michel Moran otrzymał dyplom i rozpoczął pracę w dobrej restauracji, która jednak nie wyróżniała się na tle innych. Po dwóch latach zasilił szeregi luksusowego paryskiego hotelu Royal Monceau. Michel Moran pracował również w restauracji Le Jardin oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin.

W 2000 roku restaurator po raz pierwszy przyjechał do Polski. Razem z żoną Haliną udali się do Spotu. Michel Moran cieszył się, że skosztuje smakowitych ryb, jednak do dyspozycji był tylko pstrąg. To właśnie żona skłoniła restauratora do przeniesienia się na stałe do Polski.

Początkowo Polska wydawała się mistrzowi kuchni dosyć egzotycznym miejscem. Szybko się przekonał, że Polacy są gościnni i sympatyczni. W 2004 roku Michel Moran otworzył własną restaurację Bistro de Paris, w której pełnił również rolę szefa kuchni. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zdjęciu z młodzieńczych lat innego popularnego kucharza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Super Express; TVN Foodie; MasterChef.tvn.pl; Kobieta.pl

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler zniszczyła telefon

Show-biznes od kuchni

Awantura podczas nagrywania "Kuchennych rewolucji"

Czytaj więcej >
Uwielbiany kucharz zmarł

Show-biznes od kuchni

Ukochany kucharz nie żyje, bardzo przykre wieści

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Kim są synowie Roberta Makłowicza?

Czytaj więcej >
Justyna Żyła zdradziła kim jest jej mama

Show-biznes od kuchni

Kulinarne tradycje w rodzinie Justyny Żyły

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Mateusz Gessler martwi się o przyszłość swoich restauracji

Czytaj więcej >
Księżniczka Charlotte zdradziła co lubi jadać

Show-biznes od kuchni

Ulubione jedzenie księżniczki Charlotte

Czytaj więcej >