Smakosze.pl
Słynny kucharz za dziecięcych lat

Scena z filmu zamieszczonego na masterchef.tvn.pl

Niesamowite zdjęcie z dzieciństwa Michela Moran

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Mało kto spodziewałby się, że na zdjęciu znajduje się sam Michel Moran. Restaurator związany ze stacją TVN największą popularność wśród smakoszy zyskał za sprawą programu MasterChef. Okazuje się, że Michel Moran rozpoczął przygodą z gotowaniem już w wieku 10 lat.

Nie da się ukryć, że Michel Moran jest cenionym restauratorem, który pierwszy raz zawitał do Polski w 2000 roku. Od tego dnia minęło wiele lat i kucharz stał się prawdziwą gwiazdą, która jest kojarzona przez niemal każdego wielbiciela kulinariów.

W jednym z filmów zamieszczonych na stronie programu MasterChef pokazano, jak Michel Moran wyglądał w dzieciństwie. Niektórzy od razu rozpoznali słynnego restauratora. Trzeba przyznać, że mimo upływu lat ma takie samo spojrzenie.

Jakie dzieciństwo miał Michel Moran?

Większość smakoszy z pewnością zakłada, że restauratorzy tacy jak Michel Moran już od najmłodszych lat interesowali się sztuką kulinarną. W jednej z rozmów kucharz zdradził, że mając 8 lat, głównie skupiał się na jedzeniu, a nie przygotowywaniu smakołyków.

Jakiś czas temu Michel Moran udzielił nam wywiadu. Tym razem skupimy się na jego życiorysie, a w szczególności na początkach jego kariery związanej z kulinariami. Okazuje się, że restaurator szybko rozpoczął swoją przygodę z gotowaniem.

Michel Moran pochodzi z hiszpańskiej rodziny, która emigrowała do Francji. Restaurator wspomina rodzinny dom jako pełen ciepła. Jego rodzice ciężko pracowali przez większość dnia, jednak zgodnie ze słowami kucharza nie brakowało szacunku i miłości.

Uwielbiany restaurator ma trzech braci i dwie siostry. Do dziś utrzymuje kontakt z rodzeństwem, które pozostało we Francji. Michel Moran przyznał w jednym z wywiadów, że jest dumny ze swoich rodziców, którym udawało się utrzymać tak liczną rodzinę.

(AFP/EAST NEWS)

Początki kariery restauratorskiej

Restaurator już w wieku 10 lat lubił gotowanie. Będąc czternastolatkiem, rozpoczął naukę w szkole hotelarstwa. Jednocześnie pracował w tamtejszej kuchni. Przez dwa lata w ciągu miesiąca tydzień spędzał w szkole, a trzy pozostałe w pracy.

Michel Moran otrzymał dyplom i rozpoczął pracę w dobrej restauracji, która jednak nie wyróżniała się na tle innych. Po dwóch latach zasilił szeregi luksusowego paryskiego hotelu Royal Monceau. Michel Moran pracował również w restauracji Le Jardin oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin.

W 2000 roku restaurator po raz pierwszy przyjechał do Polski. Razem z żoną Haliną udali się do Spotu. Michel Moran cieszył się, że skosztuje smakowitych ryb, jednak do dyspozycji był tylko pstrąg. To właśnie żona skłoniła restauratora do przeniesienia się na stałe do Polski.

Początkowo Polska wydawała się mistrzowi kuchni dosyć egzotycznym miejscem. Szybko się przekonał, że Polacy są gościnni i sympatyczni. W 2004 roku Michel Moran otworzył własną restaurację Bistro de Paris, w której pełnił również rolę szefa kuchni. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zdjęciu z młodzieńczych lat innego popularnego kucharza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Super Express; TVN Foodie; MasterChef.tvn.pl; Kobieta.pl

Podobne artykuły

Ania Starmach w dzieciństwie

Kulinarny Showbiznes

Ania Starmach - nieznane zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w młodości

Kulinarny Showbiznes

Ewa Wachowicz - nieznane zdjęcia z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler i jej wyznanie dotyczące rosołu

Kulinarny Showbiznes

Zaskakujące wyznanie Magdy Gessler na temat rosołu

Czytaj więcej >
Gwiazda TVN na zdjęciu sprzed lat

Kulinarny Showbiznes

Królowa polskiej gastronomii pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Czy "Kuchenne Rewolucje" będą miały kolejne sezony?

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Magda Gessler zdradziła kulisy prowadzenia resturacji w latach 90-tych

Czytaj więcej >