Smakosze.pl
Plastikowe sztućce znikają z McDonald's

canva/ Mattias Gronlund

McDonalds rezygnuje z plastikowych sztućców

29 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

McDonald's jest jedną z sieci restauracji fast food, która postanowiła dołączyć do ruchu eko. Amerykańska firma zdecydowała się zrezygnować z plastikowych sztućców w ramach walki o środowisko. Zastąpią je biodegradowalne odpowiedniki, które nie mają tak negatywnego wpływu na ekosystem, jak plastik.

McDonald's to najbardziej znana i rozpowszechniona na całym świecie sieć restauracji, w której oferowane jest jedzenie typu fast food. Co ciekawe, w każdym zakątku świata, kanapki tej firmy smakują tak samo - dlatego są bezpiecznym wyborem w mało znanym kraju czy mieście.

Od pewnego czasu panuje tendencja, aby ograniczać wykorzystanie tworzyw sztucznych w codziennym życiu. W taki sposób możemy ochronić planetę przed degradacją natury, a także zmniejszyć negatywny wpływ przemysłu oraz zanieczyszczenie środowiska.

McDonald's rezygnuje z plastikowych sztućców

Amerykańska sieć restauracji stara się zrobić coś dobrego, co widać już od zeszłego roku - w styczniu 2020 roku zastąpiła plastikowe słomki papierowymi. Od przyszłego miesiąca w całej Polsce nastąpi kolejna rewolucja w asortymencie McDonald's. 

Od 1 czerwca do 1 lipca we wszystkich restauracjach w Polsce przeprowadzona zostanie operacja wymiany plastikowych sztućców na biodegradowalne. Dotyczy to także lody McFlurry, które dotychczas wyposażone były w specyficzną, grubą plastikową łyżkę.

Wykonane z plastiku widelce czy łyżki zostaną zutylizowane, a na ich miejsce pojawią się drewniane odpowiedniki. W przypadku lodów McFlurry jest to jednak tymczasowe rozwiązanie do czasu, aż specjaliści opracują coś bardziej efektywnego. 

Na naszej stronie możesz przeczytać wiele informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować ciasto na pierogi sprzed ponad 100 lat. W tym tekście zdradzamy przepis na idealne ogórki małosolne. 

Źródło: Luis Rosero, Pexels

Unia Europejska zakazała niektóre plastikowe produkty

Wszystkie kraje członkowskie do 3 lipca 2021 roku muszą doprowadzić do zniknięcia z ich rynków plastikowych sztućców i innych produktów, które odpowiadają za 70% odpadków morskich. Dyrektywa zatwierdzona została w 2019 roku i nosi nazwę "dyrektywy plastikowej". 

Dyrektywa przewiduje wycofanie z rynku takich produktów, jak talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, jednorazowe pojemniki do żywności, sztućce oraz kubeczki z tworzyw sztucznych. Co można wykorzystać zamiast nich?

Na grillu czy ognisku jednorazowe sztućce są bardzo wygodne, dlatego warto zaopatrzyć się w zapas wykonany z drewna, pszenicy, bambusa, fusów kawowych, papieru lub skrobi kukurydzianej. Trzeba jednak pamiętać, że podane alternatywy są często droższe od plastiku. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl; spottedlublin.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler nie była zachwycona

Restauracje

Niecodzienna sytuacja w Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >

Restauracje

Ile kosztują posiłki w restauracjach Magdy Gessler?

Czytaj więcej >

Restauracje

Jakie są ceny w restauracji Lewandowskiego?

Czytaj więcej >
kelnerka z talerzami

Restauracje

Okropne zachowanie gości w restauracjach

Czytaj więcej >
Gotowanie zakończyło się tragedią

Restauracje

Wypadek podczas gotowania w Zakopanem

Czytaj więcej >
Magda Gessler z pewnością się tego nie spodziewała

Restauracje

Dziennikarze odwiedzili restaurację po Kuchennych Rewolucjach

Czytaj więcej >