Smakosze.pl
Michel Moran

Materiały marki Kenwood

Tylko u nas. Michel Moran w walentynkowym wywiadzie dla Smakoszy

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Tylko w Smakoszach. Michel Moran zgodził się nam opowiedzieć o walentynkowych planach, sprawdzonych afrodyzjakach i ulubionych daniach. Jedyny taki wywiad na tegoroczne Walentynki. Michel wyjawił jakie warzywo budzi w nim najmniej ciepłe emocje oraz jakie

Michel Moran to postać, której żadnemu smakoszowi przedstawiać nie trzeba. Wieloletni juror kulinarnego show MasterChef oraz MasterChef Junior zaskarbił sobie serca milionów Polaków. Uwielbiamy go nie tylko za profesjonalizm, ale i niebanalne poczucie humoru, które ujawnia nie tylko podczas nagrań do show.

Na swoim koncie ma także uznaną książkę kucharską „Moje smaki” oraz rolę prowadzącego programu „Doradca smaku”. Michel Moran jest także ambasadorem marki Kenwood doskonale wszystkim znanej z produkcji m.in. nowoczesnych, wielofunkcyjnych robotów kuchennych. W specjalnym wywiadzie dla Smakoszy zdradza kulisy przygotowań do Walentynek i idealnego, romantycznego menu. W końcu droga do serca idzie prosto przez żołądek. 

Czy przygotowuje Pan kolację walentynkową w domu, a może tego dnia stawia na odpoczynek?

W tym roku nie ma innego wyjścia, skoro restauracje nie działają. Mimo że zawodowo zajmuję się gotowaniem, tego dnia traktuję to jako relaks i odpoczynek. 

Czy w domu można przygotować równie wykwintną i romantyczną kolację jak w restauracji?

Ja jestem przekonany, że nawet w sytuacji, gdyby restauracje były rzeczywiście otwarte, jest to możliwe. Kolacja w domu może być na równi elegancka i wykwintna, wystarczą chęci. 

Na jakie sprawdzone afrodyzjaki powinniśmy postawić w czasie walentynek?

Myślę, że każdy zna doskonałe właściwości ostryg, którymi zajadał się sam Casanova. Według legend jadał on nawet 50 sztuk dziennie. Świetnym afrodyzjakiem jest także imbir, który ma działanie pobudzające. Nie można zapomnieć także o potrawach lekko pikantnych oraz absolutnej klasyce, czyli czekoladzie. Afrodyzjaków może być naprawdę dużo.

Jaka kuchnia (włoska, francuska, a może zupełnie inna) jest najbardziej odpowiednia na walentynkową kolację?

Moim zdaniem, każda kuchnia jest idealna wręcz na Walentynki. Bardzo istotne jest otoczenie, a nie samo jedzenie. Ładnie zastawiony stół, miła atmosfera mogą sprawić, że nawet bardzo skromna kolacja będzie czymś wyjątkowym. Ostatecznie liczy się całokształt.

Jakie jest najgorsze danie, jakie można podać z takiej okazji?

Nie ma jednego konkretnego dania, czy grupy produktów. Najgorsze co można podać, to danie zwyczajnie zepsute. Przypalona czy przesolona potrawa zawsze będzie do niczego, bez względu na składniki. Warto także skupić się na prezentacji potraw, zwyczajnie brzydkie danie nie będzie zachęcać do świętowania. 

Wracając do bardziej ogólnych zagadnień. Nasi czytelnicy bardzo chcieliby wiedzieć, jakie są Pana ulubione dania kuchni polskiej?

Jeśli chodzi o polskie dania, to lubię chyba wszystkie potrawy i chętnie ich próbuję. Wyjątkiem są jedynie buraki - do ich smaku nie jestem w stanie całkowicie się przekonać.

Co sądzi Pan o kontrowersyjnych polskich daniach, takich jak na przykład flaczki?

Flaki akurat uwielbiam i chętnie jem. Mało kto wie, że we Francji także mamy ich odpowiednik. W Normandii podaje się Tripes a la Mode Caen, czyli flaczki z Caen, które bardzo przypominają polską wersję. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Niezwykły dodatek do rosołu

  • Jak wybrać mięso na kotlety schabowe?

  • Słodka oferta Lidla i Biedronki

Zapraszamy na nasz Instagram

Tagi:

Karolina SzmulewiczAutor

Liderka, a zarazem główna wydawczyni portalu Smakosze. Pasjonatka na równi jedzenia, co gotowania. Dbam o to, byście codziennie mieli najświeższe, kulinarne newsy i smakowite przepisy. Studiowałam dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz prowadziłam własny kanał kulinarny, gdzie gotowałam na żywo. Moim celem w przyszłości jest otworzenie własnej restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Show-biznes od kuchni

Po 46 latach musi zamknąć swoją piekarnię. Powód złapie za serce każdego

Czytaj więcej >
Gessler apeluje do Polaków

Show-biznes od kuchni

Gessler apeluje do wszystkich Polaków. Chodzi o inflację i ceny jedzenia

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Odwiedził luksusowa restaurację Okrasy. Wyjawił, czy warto aż tyle płacić za obiad

Czytaj więcej >
magda gessler aukcja wośp

Show-biznes od kuchni

Gessler wystawiła na aukcję WOŚP Łomotanie Faworków. Zwycięzcę czeka nie lada gratka

Czytaj więcej >
okrasa

Show-biznes od kuchni

Niebywałe, co Okrasa wystawił do licytacji na WOŚP. Każdy smakosz byłby wniebowzięty

Czytaj więcej >
restauracja Piotra Adamczyka

Show-biznes od kuchni

Luksus dla wybranych? Tyle zapłacimy za talerz rosołu w restauracji Piotra Adamczyka

Czytaj więcej >