Smakosze.pl
Vibovit jest jednym ze smaków dzieciństwa

.

Niezapomniany smak dzieciństwa: Vibovit

3 Września 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Vibovit jest jednym z tych produktów, który potrafi przywołać wspomnienia dzieciństwa. Dawniej zajadał go niemal każdy. Przeważnie sięgaliśmy po niego w formie proszku i nawet nie zaprzątaliśmy sobie głowy rozpuszczeniem specyfiku w wodzie. Pamiętasz jeszcze jak smakował Vibovit?

Nie da się ukryć, że lata temu Vibovit gościł w jadłospisie wielu smakoszy. Jako dzieci docenialiśmy jego słodkie walory smakowe. Jednak najważniejsze były ukryte w nim witaminy. Warto przyjrzeć się bliżej temu rarytasowi z czasów beztroskiego dzieciństwa.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Vibovit potrafi przyprawić o nostalgię

Vibovit dla znacznej części smakoszy jest jednym z tych kultowych produktów, które na zawsze pozostaną we wspomnieniach. W dzieciństwie raczył się nim niemal każdy. Produkt charakteryzował się niecodziennym smakiem, obok którego nie sposób było przejść obojętnie.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na uwielbiane cukierki Irysy. Dziś pod lupę weźmiemy Vibovit. Z pewnością liczne grono miłośników kulinariów na samą myśl o tej mieszance witaminowej od razu wraca do czasów, kiedy wszystko było łatwiejsze.

Zgodnie z instrukcją Vibovit powinno rozpuszczać się w wodzie. Jednak najczęściej po prostu jadało się suchy proszek. Wystarczyło wydłubać go przy pomocy palca z saszetki. Zmieniał się on wówczas w niezapomniany deser, który mimo swojej prymitywności cieszył jak mało co.

Projekt bez tytułu - 2021-09-03T164540.515

Nietypowy przepis na obłędnie pyszną grecką wersję gołąbków

CZYTAJ DALEJ

Oczywiście sposobów na jedzenie preparatu było znacznie więcej. Niektórzy mali smakosze zanurzali w saszetkach cały język. Inni decydowali się na uprzednie wysypanie proszku na rękę i późniejsze pałaszowanie.

Vibovit

Vibovit

Vibowit towarzyszy nam od lat

Vibovit bez wątpienia zyskał status jednego z kulinarnych szlagierów czasów dzieciństwa. Okazuje się, że na Polskim rynku gości on od lat. Nie bez powodu produkt jest rozpoznawany praktycznie przez każdego smakosza.

Ciężko uwierzyć, że kultowy Vibovit ma już ponad 45 lat. Początkowo produkowała go firma Polfa Kutno. Już wtedy multiwitaminowy suplement diety miał słodki smak z domieszką kwaskowych nut i w przyjemny sposób rozpuszczał się na języku

Vibovit przez wiele lat był jedynym multiwitaminowym suplementem diety w Polsce. Aktualnie marka obejmuje znacznie większą ilość produktów. Wśród nich znajdziemy między innymi żelki i tabletki musujące.

Warto zauważyć, że Vibovit dobrze radzi sobie również poza granicami Polski. Wystarczył zaledwie rok, by w Czechach i na Słowacji stał się liderem rynku. Do smaków dzieciństwa z pewnością można również zaliczyć ciepłe lody.

Jak dobrze znasz potrawy z czasów PRL-u? Nie bądź zbyt pewny siebie, tylko geniusz zgadnie wszystkie odpowiedzi

Pytanie 1 z 10

Z czego najczęściej jadano kotlety w czasach PRL-u?

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Vibovit.pl; Fakt; Mam Gadżety

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Produkty

Nowa odsłona kultowego robota planetarnego Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Czytaj więcej >

Produkty

Czym były wykopki?

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >