Smakosze.pl
Lody wywołały kontrowersje

Canva / tondone; Facebook / @LoodIsGood

Ogromne kontrowersje w polskiej lodziarni

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Chyba żaden deser nie smakuje latem tak dobrze, jak przepyszne lody. Jedna z polskich firm postanowiła obsługiwać ciężarne kobiety bez kolejki. Nie trzeba było długo czekać na komentarze wyrażającą dezaprobatę dla szlachetnej idei.

Zazwyczaj lody nie wywołują u nas negatywnych emocji. Niestety, czasami nawet w ich przypadku można natknąć się na ogromne niezadowolenie. Przekonała się o tym firma Good Lood, która zamieściła na swoim Facebooku wpis zapowiadający udogodnienia dla przyszłych mam.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Lody dla ciężarnych bez kolejki

Nie da się ukryć, że lody cieszą się ogromną popularnością w czasie upalnego lata. Nietrudno natknąć się na smakoszy, którzy z miłą chęcią odwiedzają swoje ulubione lodziarnie. Jakiś czas temu wspominaliśmy o zimnym deserze o smaku śledzia z cebulką.

12 lipca na facebookowym profilu firmy Good Lood pojawił się wpis, z którego jednoznacznie wynika, że w ich lokalach kobiety w ciąży obsługiwane będą poza kolejką. Trzeba przyznać, że taka decyzja przez większość osób zostałaby uznana za miły gest. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni.

Pod wpisem firmy Good Lood niemal od razu pojawiły się komentarze dosadnie krytykujące decyzję lodziarni. Mało kto spodziewałby się, że internauci będą mieli jakiekolwiek obiekcje do przepuszczania przyszłych mam na początek kolejki.

Surówka w pysznej odsłonie

Przepis na lekko pikantną surówkę z kapusty pekińskiej

CZYTAJ DALEJ

- Skoro może sobie tak spacerować po mieście, narażając siebie na kłopoty zdrowotne, ale w kolejce nie może stać. Jesteście żałośni. Gwarantuję wam, że jeżeli się w waszej lodziarni znajdzie taka i się wepchnie, to możecie się przygotować na awanturę - napisał jeden z Internautów.

- Trochę średnio. Rozumiem z czymś, co faktycznie może mieć związek z ciążą, ale lody? Jaki to ma wpływ na ciąże, że taki przywilej ma przysługiwać - stwierdził inny użytkownik Facebooka.

- Co to za bzdurny zwyczaj, ktoś zmuszał do tej ciąży? Mąż niech chodzi po lody. Taka sama głupota jak miejsca parkingowe dla rodziny z bachorami przy galeriach - dodał inny oburzony internauta.

Nie wszyscy zareagowali oburzeniem na decyzję lodziarni

Na szczęście pod wpisem lodziarni Good Lood pojawiły się również komentarze pochwalające decyzję o obsługiwaniu ciężarnych kobiet poza kolejką. Wiele osób popiera takie rozwiązanie i uważa decyzję podjętą przez firmę za dobrą.

- Przywilej mnie nie dotyczy, ale dziękuję Kochani! Osoby piszące zjadliwe komentarze powinny się wstydzić, bo przepuszczenie kobiety w ciąży to kwestia kultury i dobrego wychowania oraz empatii, a tego, jak widać, niektórym brakuje - napisała jedna z internautek.

- To co prawda wszędzie powinien być standard, ale póki tak nie jest, to każda taka akcja jest mega na plus - stwierdziła jedna z użytkowniczek Facebooka.

Jak widać decyzja lodziarni Good Lood podzieliła internautów. Należy jednak pamiętać, że ciężarne kobiety również mają czasami ochotę na smakowite lody i stanie w długiej kolejce może być dla nich bardzo uciążliwe. Zwłaszcza gdy z nieba leje się żar. Warto wiedzieć, jakich lodów lepiej unikać.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Facebook / @LoodIsGood; Aszdziennik

Zapraszamy na nasz Instagram 

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >