Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Przepisy > Pierogi, które zachwyciły Roberta Makłowicza
Jakub Kossakowski
Jakub Kossakowski 28.02.2021 01:00

Pierogi, które zachwyciły Roberta Makłowicza

Pierogi zachwyciły Roberta Makłowicza
Instagram / @robertmaklowicz_official; Pixabay / pasja1000

Nie da się ukryć, że pierogi należą do grona kultowych rodzimych potraw. W każdym domostwie przyrządza się je odrobinę inaczej. Robert Makłowicz w trakcie swojej wizyty na Podlasiu natknął się na pierogi w niecodziennym wydaniu.

Pierogi rodem z Podlasia

Pierogi wiele razy gościły na naszym portalu. Niedawno przedstawialiśmy przepis babci słynnego kucharza. Dziś sięgniemy po recepturę na pierogi z dodatkiem soczewicy i boczku. Efekt przygotowań zachwyci nawet najbardziej wybrednych spośród smakoszy.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu WP Kuchnia, Robert Makłowicz w jednym z odcinków swojego programu odwiedził Podlasie. Natknął się tam na pierogi w wyjątkowej odsłonie, które bardzo przypadły mu do gustu.

Zachwyt Roberta Makłowicza jest bardzo dobrą rekomendacją. Pierogi z soczewicą i boczkiem z pewnością przypadną do gustu domownikom, którzy momentalnie opróżnią talerze. Prośby o dokładkę są pewne.

Pierogi w tej odsłonie nie powinny nikomu przysporzyć większych problemów. Nawet osoby, które nie spędzają zbyt wiele czasu na kulinarnych aktywnościach, dadzą sobie radę. Jakie produkty będą nam potrzebne?

Ciasto na pierogi:

  • 750 g mąki pszennej

  • 65 ml gorącej wody

  • 65 ml mleka

  • jajko

  • sól

Farsz:

  • 500 g zielonej soczewicy

  • 20 g wędzonego boczku

  • 3 cebule

  • sól

  • pieprz

Wyborne pierogi w niecodziennej odsłonie (Pixabay / pasja1000)

Pierogi jeszcze nigdy nie były tak pyszne

Na początku gotujemy soczewicę w osolonej wodzie. Ziarna muszą zmięknąć. Kiedy już to nastąpi, odcedzamy je. Cebulę drobno siekamy. Boczek kroimy w niewielką kostkę i podsmażamy. Gry wytopi się z niego tłuszcz, wzbogacamy go o cebulę.

Do zeszklonej cebuli i boczku dodajemy soczewicę. Wszystko doprawiamy solą i pieprzem. Nie zaszkodzi również dodatek w postaci wędzonej papryki w proszku. Podkreśli ona smak boczku. Farsz już jest gotowy, przyszła pora na ciasto na pierogi.

Mąkę przesiewamy do sporej miski. Robimy w niej wgłębienie. Umieszczamy w niej jajka, mleko, wodę oraz odrobinę soli. Całość mieszamy i wyrabiamy ciasto na pierogi. Powinno być elastyczne. Kiedy będzie już gotowe, wałkujemy je na cienki placek. Wycinamy z niego okręgi, nakładamy farsz i zalepiamy pierogi.

Pierogi gotujemy w osolonej wodzie. Wystarczają im zazwyczaj 2 minuty, licząc od wypłynięcia na powierzchnię. Już wcześniej wspominaliśmy o tym, jak prawidłowo gotować pierogi. Specjał smakuje najlepiej po obsypaniu go cebulką podsmażonej z boczkiem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Kuchnia

Zapraszamy na nasz Instagram