Dieta - co jeść?
canva.com/Natalia Lisovskaya, Yana Gayvoronskaya

Jadłospis 14-dniowej diety japońskiej

Wydawać by się mogło, że dieta trwa przez wiele miesięcy, podczas których liczne wyrzeczenia przyprawiają o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że można zastosować znacznie krótsze rozwiązanie. Japońska dieta trwa jedynie 14 dni, a jej efekty są nadzwyczajne.

Dieta z Japonii jest wyjątkowo kusząca, w końcu kraj kwitnącej wiśni słynie z drobnych i chudych Japonek, które rzadko kiedy ważą więcej, niż 60 kilogramów. Poniższy jadłospis może pomóc wielu kobietom osiągnąć upragnioną wagę.

Warto jednak pamiętać, aby nie doprowadzać swojego zdrowia i samopoczucia do granic wytrzymałości. Bardzo ważny jest bilans kaloryczny i przyjmowanie mikroelementów - wysiłek fizyczny również znacznie wpływa na efekty poniższej diety.

Dieta na 14 dni

Dzień 1 zaczyna się od czarnej kawy bez cukru. Na obiad można zjeść dwa jajka na twardo, sałatkę z kapusty z oliwą oraz szklankę soku pomidorowego. Kolacja to jedynie 150 gramów gotowanej na parze ryby z niską zawartością tłuszczu.

Dzień 2 rozpoczynamy od filiżanki kawy (w Japonii śniadanie jest często pomijane). Następnie na obiad zjada się 150 gramów ryby, a na kolację 100 gramów wołowiny oraz szklankę kwaśnego kefiru, który maksymalnie wspomoże trawienie.

Zniżki na produkty spożywcze w Lidlu i w BiedronceZniżki na produkty spożywcze w Lidlu i w BiedronceCzytaj dalej

Dzień 3, jak w przypadku reszty dni, oferuje na śniadanie kawę. Na obiad przewidziana jest cukinia na parze. Kolacja tego dnia jest znacznie bardziej obfita - 200 gramów wołowiny, dwa jajka na twardo i surówka z kapusty z oliwą.

Dzień 4 to ponownie kawa na śniadanie. Na obiad można zjeść trzy gotowane ziemniaki, jedno jajko na twardo oraz plasterek żółtego sera. Kolacja powinna składać się z warzyw i owoców na surowo.

Chcesz poznać więcej ciekawych informacji ze świata kulinariów i gastronomii? Zajrzyj do tego artykułu, w którym wyjawiamy doskonałe promocje dostępne od jutra w Biedronce i Lidlu. Tutaj z kolei prezentujemy wyzwanie jakiego podjął się pewien youtuber - zjadł on najostrzejszą pizzę w Polsce i wygrał 1500 złotych.

Dzień 5 wprowadza nowość - na śniadanie można zjeść marchewkę startą na tarce z dodatkiem soku z cytryny. Na obiad podaje się rybę z sokiem pomidorowym, z kolei kolacja złożona jest ze świeżych owoców. Dnia 6 kawa rozpoczyna zmagania. Na obiad spożywa się pierś z kurczaka gotowaną na parze, a na kolacje dwa jajka na twardo oraz szklankę startej marchewki z dodatkiem soku z cytryny.

Dnia 7 nie można liczyć na taryfę ulgową. Śniadanie to znowu kawa, obiad ponownie gotowana wołowina, a na kolacje możemy pozwolić sobie na pieczoną rybę. Kolejne 7 dni należy powtarzać wymieniony jadłospis. Według portalu bystragrazyna.pl, ścisłe przestrzeganie zasad diety pozwoli zrzucić aż 8 kilogramów tłuszczu w ciągu dwóch tygodni.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: bystragrazyna.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł