Smakosze.pl
Biedronka w tarapatach?

Jakub Kaminski/East News

Poseł PiS zapowiada interwencje ws. otwarcia Biedronek w niedzielę

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Biedronka bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych supermarketów w Polsce. Niedawno media obiegły doniesienia o tym, że niektóre sklepy sieci zostały otwarte w niedzielę objętą zakazem handlu. Wszystko za sprawą współpracy nawiązanej z Pocztą Polską. Poseł PiS zapowiedział interwencje.

Nie da się ukryć, że Biedronka jest często odwiedzana przez wielbicieli kulinariów. Właśnie tam możemy dostać rozmaite specjały po niskich cenach. Ostatnie informacje potwierdzały, że sieć stopniowo zaczyna otwierać się w niedziele objęte zakazem handlu.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Biedronka obchodzi zakaz handlu w niedziele?

Już wcześniej wspominaliśmy o tym, że sieć Biedronka zaczęła częściowo funkcjonować również w trakcie niedziel objętych zakazem handlu. Wynika to z testowania nowego rozwiązania, które sprawia, że supermarkety pełnią funkcję punktu obsługi przesyłek pocztowych.

W minioną niedzielę w mediach pojawiły się informacje o tym, że nawet kilkadziesiąt sklepów Biedronka było otwartych pomimo obowiązującego zakazu handlu. Może to oznaczać, że sieć przymierza się do wprowadzenia rozwiązania na szerszą skalę. Jednak na razie nie zostało to oficjalnie potwierdzone.

Warto zauważyć, że nie tylko Biedronka zdecydowała się na takie rozszerzenie swoich usług. Pionierem w tej kwestii jest Żabka, która nawiązała współpracę z Pocztą już w 2017 roku. Od tego czasu coraz więcej sklepów decyduje się na obsługę przesyłek pocztowych.

Pieczone ziemniaki wyjdą idealnie

Jak uniknąć błędu podczas pieczenia ziemniaków?

CZYTAJ DALEJ

- Naszym celem strategicznym jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów, dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony, przytaczany przez portal Business Insider.

Poseł PiS zapowiedział podjęcie działań w sprawie współpracy Poczty Polskiej i Biedronki

Nie trzeba było długo czekać na głosy sprzeciwu. Wśród osób, którym nie przypadła do gustu współpraca sieci Biedronka z Pocztą Polską, należy między innymi poseł PiS Jan Mosiński. Jego wypowiedź nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości.

- Nie rozumiem działań Poczty Polskiej. W tej sprawie wystąpię z zapytaniem do prezesa Poczty Polskiej, ponieważ to moim zdaniem omijanie przepisów ustawy i szukanie luki w prawie. Nie wszystko przystoi spółce państwowej. Poczta Polska jest spółką skarbu państwa. Będę chciał wyjaśnić te działania - stwierdziła Jan Mosiński w rozpowie z portalem Wirtualne Media, przytaczanej przez Business Insider.

Biedronka otwarta w niedziele

Biedronka otwarta w niedziele

Canva / Vera_Petrunina

Warto nadmienić, że obchodzenia zakazu handlu w niedziele już wcześniej wzbudzało niezadowolenie posłów PiS. Janusz Śniadek zapowiadał nawet zaostrzenie obowiązujących przepisów. Prace miały ruszyć w lipcu, jednak na razie nie podjęto żadnych działań w tej kwestii.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji. Na razie Biedronka informuje, że obsługa przesyłek pocztowych jest w fazie testów. Jakiś czas temu wspominaliśmy o nowej akcji sieci supermarketów.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider

Zapraszamy na nasz Instagram 

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >