Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Poszedł na burgera z McDonald's w Anglii. Pokazał rachunek i się zaczęło

Poszedł na burgera z McDonald's w Anglii. Pokazał rachunek i się zaczęło

Burger w McDonald's
canva/sergheiplatonov

Jedzenie z McDonald's wciąż cieszy się sporą popularnością. Jego ceny potrafią się znacznie różnić pomiędzy krajami. Jeden z turystów zamówił popularną kanapkę w londyńskim punkcie sieci. Paragon pokazał, ile kosztowała go ta przyjemność. Na uwagę zasługuje szczególnie stosunek ceny dania do przeciętnego wynagrodzenia.
 

Ile kosztował burger z McDonald's w Londynie?

Wyjeżdżając w podróż na zachód Europy, trzeba się liczyć z wyższymi cenami. W końcu euro czy funt kosztują obecnie w okolicach 5 złotych. Turysta, który podzielił się paragonem z londyńskiego McDonald;'s z dziennikiem Fakt zaskoczony był jednak inną kwestią niż cena Big Maca.

Sztandarowy burger sieci w Londynie kosztował około 5 funtów. Cena była liczona dla zestawu z frytkami i colą, który po przeliczeniu na złotówki kosztował niecałe 30 złotych. Dla porównania w Polsce za taki set zapłacimy prawie 33 złote. Na Wsypach jest wiec taniej niż nad Wisłą.

Znana sieć sklepów będzie otwarta w niedzielę. Niebywałe, co wymyślili

Kto może sobie pozwolić na jedzenie w McDonald's?

Choć różnica cen zestawu z burgerem między Polską a Wielką Brytanią jest niewielka, okaże się dość znaczna, gdy spojrzymy na nią uwzględniając wysokość przeciętnego wynagrodzenia za pracę. Jak podaje Fakt.pl, w Londynie minimalna pensja wynosi 1,5 tysiąca funtów netto. W przeliczeniu na polską walutę jest to mniej więcej 7,8 tysiąca złotych.

W kraju sytuacja prezentuje się znacznie mniej korzystnie. Minimalne wynagrodzenie w roku bieżącym wynosi zaledwie 2,7 tysiąca złotych. Widać więc ogromną dysproporcję między Polską a Zjednoczonym Królestwem, w którym przecież obecnie sytuacja również jest kryzysowa. Wszystko wskazuje na to, że nieliczni krajanie mogą się skusić na posiłki od znanej sieci restauracji.

Fast food w cenach podobnych do innych dań

Kiedyś ceny w McDonald's różniły się dość wyraźnie od innych lokali gastronomicznych. W ostatnich latach jednak dysproporcja staje się coraz mniejsza i podwyżki dotarły również tutaj. Widać to choćby na przykładzie kultowego burgera Drwala, który w tym roku był droższy o 6,30 zł i kosztował aż 24,90 zł.

Na naszej stronie znajdziecie przepisy na kultowe dania fast food. Sprawdźcie koniecznie jak przygotować pyszną domową pizzę. Być może skusi was także niezwodny patent na wyjątkowo chrupiące frytki z piekarnika.

Burger w McDonald's tańszy na Wyspach.png
canva/Andrew Poplavsky

Źródło: fakt