Smakosze.pl
papryka

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Урожайный огород

Prosty sposób na obfite zbiory papryki

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Nie ma nic lepszego niż warzywa prosto z ogródka! Aby cieszyć się udanymi zbiorami papryki, warto zastosować pewną prostą sztuczkę. Warto w odpowiedni sposób przygotować glebę dla tego warzywa. Nie może w nim zabraknąć pewnego "tajnego" składnika - pierza!

Papryka to jedno z najbardziej wszechstronnych warzyw. Doskonale pasuje do wszelkich zup, sałatek oraz przetworów. Jeden prosty sposób zapewni nam wręcz spektakularne zbiory tego warzywa. Wystarczy, że odpowiednio przygotujemy jej glebę.

Sposób na obfite zbiory papryki

Papryka zdecydowanie najlepiej się czuje na pożywnej glebie, która jest bogata w składniki odżywcze. Szczególnie cenne działanie ma molibden. Jego bogatym źródłem jest pierze, dlatego warto dodać je do dołka podczas sadzenia papryki. Można je wyjąć ze starej kurtki lub poduszki.

Przed sadzeniem papryki zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu gleby. Musi być ona odkwaszona i rozluźniona. Doskonale nadaje się do tego diatomit. Co to za składnik?

Diatomit to naturalny produkt kopalny o odczynie zasadowym. Jest on niezwykle bogaty w krzem, ale posiada także właściwości filtrujące oraz wiążące w sobie wodę, co pozwala zatrzymywać tę ostatnią podczas suszy. Jak dokładnie przygotować ziemię do sadzenia papryki? Poniżej zdradzamy wszystkie szczegóły.

O czym powinniśmy pamiętać przed sadzeniem papryki?

Przed sadzeniem papryki należy włożyć do każdego dołka garść pierzu (np. pochodzącego ze starej poduszki lub nieużywanej kurtki). Następnie, powinniśmy podlać je wodą z fitospirynem ( 2 łyżki na 10 litrów).

Fitospiryn jest specjalnym preparatem do ochrony roślin przed chorobami grzybiczymi oraz bakteryjnymi, które niestety w konsekwencji mogą prowadzić do braku zbiorów.

Ostatnim krokiem jest posadzenie sadzonek papryki. Pamiętaj, że nie należy ich wkładać głębiej niż ta, w której rosły. Zdaniem ekspertów łodyga może być maksymalnie przykryta 1 centymetr więcej niż w doniczce.

Na koniec przysyp ogórki ziemią. Ugnieć ją w taki sposób, aby sadzonka dobrze trzymała się na podłożu. Cały proces sadzenia papryk obejrzysz w filmie poniżej, z którego pochodzi powyższy kadr.

Polecamy również nasz artykuł, z którego dowiesz się jak cieszyć się obfitymi zbiorami ogórków. Znajdziesz go pod tym linkiem.

źródło: Smak Dnia

Zapraszamy na nasz Instagram

undefined

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >