Smakosze.pl
Owoce i warzywa za grosze

Canva / Jupiterimages

Rolnicy masowo otwierają pola dla wszystkich

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Owoce i warzywa zalicza się do grona uwielbianych frykasów, po które z miłą chęcią sięga wielu smakoszy. Okazuje się, że rolnicy zaczęli masowo otwierać swoje pola. Można na nich samodzielnie zbierać rozmaite owoce i warzywa. Dzięki temu ich cena jest niezwykle niska.

Bez wątpienia owoce i warzywa są podstawą zdrowej diety. Nie bez powodu znalazły się one niemal u samej podstawy piramidy żywienia. Rolnicy zdecydowali się na udostępnienie swoich pól smakoszom, którzy są gotowi samemu zbierać przepyszne owoce i warzywa.

Owoce i warzywa prosto od rolników

Nie da się ukryć, że rolnicy uprawiający warzywa i owoce napotykają na różnego rodzaju przeciwności. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, z czego wynikają wysokie ceny roślinnych frykasów. Rolnicy często muszą szukać rąk do pracy. Za sprawą ciekawej inicjatywy, ten problem przestał dotyczyć niektórych z plantatorów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem:

Każdy, kto kiedykolwiek próbował owoców i warzyw prosto z pola, doskonale zdaje sobie sprawę, że tego typu specjały smakują najlepiej. Coraz więcej rolników postanowiła pozwolić klientom na samodzielne zbieranie roślin. Dzięki temu oni oszczędzają na pracownikach, a smakosze płacą znacznie mniejsze pieniądze.

Kalafior miewa nieprzyjemny zapach

Jak gotować kalafiora bez nieprzyjemnego zapachu?

CZYTAJ DALEJ

Na portalu My Zbieramy pojawiły się już pierwsze ogłoszenia, w których wskazano uprawy zezwalające na samozbieranie. Warto przyjrzeć się niektórym ofertom, ponieważ są niezwykle zachęcające. Wielu smakoszy będzie zachwyconych.

Porzeczki za 4 złote?

Taka cena za porzeczki może przyprawić o szybsze bicie serca. Okazuje się, że tak możliwość będzie obowiązywała już od 1 lipca w gospodarstwie w gminie Garbów, które znajduje się 18 km od Lublina.

Za kilogram porzeczek zebranych samodzielnie przyjdzie nam zapłacić 5 złotych. Jednak cena ulegnie pomniejszeniu do 4 złotych, jeśli nabędziemy więcej niż 10 kg porzeczek. Owoce są uprawiane ekologicznie i posiadają stosowny certyfikat. Wcześniej należy kontaktować się telefonicznie pod numerem 605 410 240.

Kuszące truskawki prosto z pola

Okazuje się, że również truskawki możemy dostać po bardzo korzystnych cenach. Kilogram własnoręcznie zebranych owoców będzie nas kosztował zaledwie 6 złotych, jeśli odwiedzimy pole znajdujące się niedaleko od głównej drogi wjazdowej do miasta Warka przy trasie 731.

Pole zostanie otwarte dla klientów 12 czerwca. Wcześniej należy skontaktować się telefonicznie lub poprzez SMS pod numerem 500 657 526 w godzinach od 7:00 do 20:00. Właściciel zaleca wzięcie ze sobą rękawiczek.

Truskawki prosto z pola

Truskawki prosto z pola

(Canva / Slatan)

Przepyszne maliny w zasięgu ręki

Z całą pewnością maliny są jednymi z najbardziej uwielbianych owoców. Je również można zbierać bezpośrednio z pola. Taka możliwość będzie dostępna od 5 lipca na plantacji ulokowanej 30 km od Warszawy. Za kilogram owoców zapłacimy 10 złotych.

Przed wyprawą na zbiory trzeba umówić się telefonicznie pod numerem 502 228 369 lub drogą mailową, pisząc na adres ppuhrywa@gmail.com. Warto zauważyć, że w sprzedaży będą dostępne czereśnie, porzeczki oraz wiśnie. Kiedy już zbierzemy owoce, warto przyrządzić z nich wyśmienite ciasto.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy.

Źródło: My Zbieramy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
Borówki

Produkty

Ile kosztuje koszyk borówek?

Czytaj więcej >

Produkty

Odpowiedź Biedronki na krytykę Agrouni

Czytaj więcej >
Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >