Smakosze.pl
Owoce i warzywa za grosze

Canva / Jupiterimages

Rolnicy masowo otwierają pola dla wszystkich

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Owoce i warzywa zalicza się do grona uwielbianych frykasów, po które z miłą chęcią sięga wielu smakoszy. Okazuje się, że rolnicy zaczęli masowo otwierać swoje pola. Można na nich samodzielnie zbierać rozmaite owoce i warzywa. Dzięki temu ich cena jest niezwykle niska.

Bez wątpienia owoce i warzywa są podstawą zdrowej diety. Nie bez powodu znalazły się one niemal u samej podstawy piramidy żywienia. Rolnicy zdecydowali się na udostępnienie swoich pól smakoszom, którzy są gotowi samemu zbierać przepyszne owoce i warzywa.

Owoce i warzywa prosto od rolników

Nie da się ukryć, że rolnicy uprawiający warzywa i owoce napotykają na różnego rodzaju przeciwności. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, z czego wynikają wysokie ceny roślinnych frykasów. Rolnicy często muszą szukać rąk do pracy. Za sprawą ciekawej inicjatywy, ten problem przestał dotyczyć niektórych z plantatorów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod filmem:

Każdy, kto kiedykolwiek próbował owoców i warzyw prosto z pola, doskonale zdaje sobie sprawę, że tego typu specjały smakują najlepiej. Coraz więcej rolników postanowiła pozwolić klientom na samodzielne zbieranie roślin. Dzięki temu oni oszczędzają na pracownikach, a smakosze płacą znacznie mniejsze pieniądze.

Kalafior miewa nieprzyjemny zapach

Jak gotować kalafiora bez nieprzyjemnego zapachu?

CZYTAJ DALEJ

Na portalu My Zbieramy pojawiły się już pierwsze ogłoszenia, w których wskazano uprawy zezwalające na samozbieranie. Warto przyjrzeć się niektórym ofertom, ponieważ są niezwykle zachęcające. Wielu smakoszy będzie zachwyconych.

Porzeczki za 4 złote?

Taka cena za porzeczki może przyprawić o szybsze bicie serca. Okazuje się, że tak możliwość będzie obowiązywała już od 1 lipca w gospodarstwie w gminie Garbów, które znajduje się 18 km od Lublina.

Za kilogram porzeczek zebranych samodzielnie przyjdzie nam zapłacić 5 złotych. Jednak cena ulegnie pomniejszeniu do 4 złotych, jeśli nabędziemy więcej niż 10 kg porzeczek. Owoce są uprawiane ekologicznie i posiadają stosowny certyfikat. Wcześniej należy kontaktować się telefonicznie pod numerem 605 410 240.

Kuszące truskawki prosto z pola

Okazuje się, że również truskawki możemy dostać po bardzo korzystnych cenach. Kilogram własnoręcznie zebranych owoców będzie nas kosztował zaledwie 6 złotych, jeśli odwiedzimy pole znajdujące się niedaleko od głównej drogi wjazdowej do miasta Warka przy trasie 731.

Pole zostanie otwarte dla klientów 12 czerwca. Wcześniej należy skontaktować się telefonicznie lub poprzez SMS pod numerem 500 657 526 w godzinach od 7:00 do 20:00. Właściciel zaleca wzięcie ze sobą rękawiczek.

Truskawki prosto z pola

Truskawki prosto z pola

(Canva / Slatan)

Przepyszne maliny w zasięgu ręki

Z całą pewnością maliny są jednymi z najbardziej uwielbianych owoców. Je również można zbierać bezpośrednio z pola. Taka możliwość będzie dostępna od 5 lipca na plantacji ulokowanej 30 km od Warszawy. Za kilogram owoców zapłacimy 10 złotych.

Przed wyprawą na zbiory trzeba umówić się telefonicznie pod numerem 502 228 369 lub drogą mailową, pisząc na adres ppuhrywa@gmail.com. Warto zauważyć, że w sprzedaży będą dostępne czereśnie, porzeczki oraz wiśnie. Kiedy już zbierzemy owoce, warto przyrządzić z nich wyśmienite ciasto.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy.

Źródło: My Zbieramy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Czy herbata zawiera kofeinę?

Produkty

Czy herbata zawiera kofeinę? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto pić napar z siemienia lnianego? Ma mnóstwo korzyści

Czytaj więcej >
Dlaczego do kawy warto dodać sól?

Produkty

Dlaczego warto dodać sól do kawy? Efekt może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy pieczarki można jeść na surowo?

Produkty

Czy pieczarki można jeść na surowo? Eksperci nie mają wątpliwości, odpowiedź jest zaskakująca

Czytaj więcej >
smażenie

Produkty

Jaki tłuszcz najlepiej nadaje się do smażenia? Odpowiedź może zaskoczyć

Czytaj więcej >
Czy piana na miodzie jest szkodliwa?

Produkty

Dlaczego na powierzchni miodu pojawia się piana? Wiemy, czy jest się czego obawiać

Czytaj więcej >