Smakosze.pl
Bezdomny wszedł do restauracji

Pexels / Chris F

Rozczulające zdarzenie w restauracji

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Osoby w kryzysie bezdomności nie mają łatwego życia. Często doskwiera im głód, który może być zupełnie obcy większości smakoszy. Pewien bezdomny mężczyzna postanowił wejść do lokalu popularnej sieci restauracji. Wieść o tym, co go tam spotkało, szybko obiegła Internet.

Bezdomny mężczyzna z pewnością nie podejrzewał, że zostanie potraktowany w taki sposób. Udało mu się uzbierać niewielką kwotę, którą postanowił przeznaczyć na jedzenie. Reakcja pracownika restauracji była zaskakująca.

Do czego doszło w jednej z popularnych restauracji?

Nie da się ukryć, że bezdomność jest ogromnym problemem. Osoby zmagające się z takim kryzysem bardzo często przymierają głodem. Pewien bezdomny miał przy sobie tylko równowartość 2 złotych.

Za taką kwotę ciężko dostać cos do jedzenia. Jednak bezdomny mężczyzna był tak zdesperowany, że udał się do lokalu Burger King. Podszedł do pracownika i spytał, czy pieniądze wystarczą na jakikolwiek posiłek.

Pracownik lokalu od zareagował niemal od razu. W restauracji było akurat niewiele osób, ponieważ całe zajście miało miejsce w godzinach wieczornych. Chłopak posadził bezdomnego mężczyznę przy stoliku i poprosił, by chwilę poczekał.

Projekt bez tytułu - 2021-06-07T144721.496

Jakie są efekty jedzenia dwóch bananów dziennie?

CZYTAJ DALEJ

Nie minęło wiele czasu i pracownik Burger Kinga przyszedł do bezdomnego mężczyzny z okazałym posiłkiem. Chłopak zatrudniony w restauracji sam zapłacił za jedzenie. Bezdomny nie spodziewał się, że spotka go tak miły gest.

Bezdomny otrzymał jedzenie

Bezdomny otrzymał jedzenie

Źródło: Canva / BravissimoS

Postawa pracownika restauracji nie umknęła uwadze innych klientów

Bezdomny mężczyzna nie krył wdzięczności. Z pewnością takie traktowanie ze strony innych ludzi nie należy do najczęstszych. Pewna kobieta, która w tym samym czasie konsumowała swój posiłek w lokalu, zauważyła, co zrobił pracownik restauracji.

Klientka Burger Kinga po całym zajściu wystosowała pismo do biura sieci Burger King. Zachwalała w nim empatyczne podejście pracownika. Oprócz pochwały kobieta wręczyła kasjerowi hojny napiwek.

Bezdomny został potraktowany, jak potrzebujący człowiek

Cała sprawa została nagłośniona przez facebookową stronę Love What Matters. Internauci byli pełni podziwu dla postawy młodego kasjera. Pod jego zdjęciem znalazł się nawet komentarz jego mamy.

Jestem dumna z bycia jego matką. Wychowałam mężczyznę o tak wielkim sercu — napisała mama kasjera, pod zdjęciem zamieszczonym na stronie Love What Matters.

Trzeba przyznać, że taka postawa jest godna pochwały. Warto również wiedzieć ile zarabiają pracownicy w lokalach Magdy Gessler. Jakiś czas temu wspominaliśmy również o prawdopodobnym wzroście cen w restauracjach.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Lelum; Facebook / Love What Matters

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Polacy w restauracji

Restauracje

Największe grzechy Polaków w restauracjach

Czytaj więcej >
Okropne zachowanie kelnera

Restauracje

Okrutne zachowania kelnera w restauracji

Czytaj więcej >
Nastolatek nie spodziewał się ataku

Restauracje

Nagły atak ptaka na jedzącego nastolatka

Czytaj więcej >
Kelnerka uratowała dziecko

Restauracje

Bohaterskie zachowanie kelnerki w restauracji

Czytaj więcej >

Restauracje

Szef kuchni trafił na wyjątkowego homara

Czytaj więcej >

Restauracje

Niezwykła sytuacja w restauracji

Czytaj więcej >