Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Strzelczyk szuka najlepszego schabowego w Polsce. Tylko go przekroił i wiedział już wszystko
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 03.07.2024 06:31

Strzelczyk szuka najlepszego schabowego w Polsce. Tylko go przekroił i wiedział już wszystko

kotlet schabowy
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA

Polacy kochają schabowe. Wie o tym Tomasz Strzelczyk, który szuka najlepszego kotleta w Polsce. Dlatego dotarł do baru Katarzynka w Grzybowie. Czy warto zjeść schabowego w tym zachodniopomorskim lokalu?

Gdzie jest najlepszy schabowy w Polsce?

Kotlety schabowe są jednym z najbardziej lubianych dań obiadowych w Polsce. Kochamy ich smak i cenimy łatwość przygotowania. Tomasz Strzelczyk postawił sobie za cel, znalezienie najlepszego schabowego w naszym kraju. Tym razem trafił do baru Katarzynka w Grzybowie.

Ten lokal gastronomiczny koło Kołobrzegu ma niemal 2 tysiące opinii w internecie. Wystawiają je głównie turyści, którzy wypoczywają na zachodniopomorskich plażach, a potem szukają smacznych i niedrogich dań na obiad. Jak Tomasz Strzelczyk ocenił schabowego z Grzybowa? Znany kucharz zamówił też inne dania z tego popularnego baru.

schabowy
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA
Uważaj przy piciu kawy. Przez to łatwo przybrać na wadze, dietetyk ostrzega

Jak smakuje schabowy w Grzybowie?

Znany kucharz schabowego nazwał królem kuchni polskiej. Tomasz Strzelczyk poszukuje najlepszego schabowego w Polsce. Przekroił tego z baru Katarzynka i powiedział:

Kotlet jest miękki, brakuje mąki, jest tylko sama bułka tarta i jajko, które prawdopodobnie zostało przyprawione solą, bo się rozjechało i panierka nie trzyma się dobrze

Tomasz Strzelczyk o wyglądzie mówił:

Wygląd schabowego nie bardzo, ale smak? Ktoś tu się nie boi przyprawiać, to jest bardzo dobre. W smaku jest ok, ale zlatuje panierka, bo mięso nie było panierowane najpierw w mące, jajko było doprawione solą i dlatego tak tu się dzieje

Znany kucharz jednoznacznie stwierdził:

Nie zasługuje ten kotlet na miano najlepszego schabowego w Polsce

Smak innych dań z Katarzynki w Grzybowie

Tomasz Strzelczyk skosztował też klusek w sosie pieczarkowym. Wydać było, że były one robione na miejscu. Strzelczyk powiedział:

One są delikatniusieńkie i ten sos- petarda! Przepyszny sos i delikatne kluseczki i widać, że jest to ręczna robota

Kucharz spróbował też placków ziemniaczanych, o których mówił:

Wyglądają naprawdę dobrze, są delikatne i chrupiące, mięciusieńkie w środku i nie za cienkie. Są też przyprawione. Surówki wyglądają bardzo dobrze, a młoda kapusta z marchewką, to rewelacja!

Dania z baru Katarzynka były smaczne, ale schabowy nie był najlepszy. Dlatego Tomasz Strzelczyk nie ustaje w poszukiwaniach najlepszego schabowego w Polsce. Pisaliśmy o tym, jak zrobić leczo z wyjątkowym składnikiem. Podawaliśmy przepis na sernik z mlekiem skondensowanym. 

kluski
Fot. YouTube/ODDASZFARTUCHA