Smakosze.pl
Mięso z nieprzyjemną niespodzianką

TikTok / @definebritt

Szkodnik na ladzie z mięsem w markecie

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Czasami nawet podczas wizyty w sklepie można być świadkiem niepokojących incydentów. Przekonała się o tym jedna z użytkowniczek TikToka. Kobieta zauważyła, że na ladzie z mięsem znajduje się mysz. Ciężko uwierzyć, że w popularnej sieci sklepów mogło dojść do czegoś takiego.

Mało kto spodziewałby się, że na sklepowej znajdzie się mysz. Widok ten zaskoczył również Brittany Ellis. Kiedy kobieta dostrzegła szkodnika, chwyciła za swój telefon i zamieściła na TikToku nagranie prezentujące cały incydent.

Mysz na ladzie z mięsem

Nic nie zapowiadało, że najzwyklejsze wyjście do sklepu wywoła taką konsternację. Przeważnie w tego typu przybytkach po prostu kupujemy interesujące nas produkty spożywcze i nie dostrzegamy żadnych nieprawidłowości.

Brittany Ellis postanowiła udać się na zakupy do sklepu Whole Food, znajdującego się na nowojorskim Manhattanie. Kiedy podeszła do lady z mięsem, jej oczom ukazał się porażający widok, którego z pewnością nie zapomni do końca życia.

Okazało się, że jeden z kawałków mięsa jest właśnie pałaszowany przez nieproszonego gościa. Na ladę dostała się mysz. Kobieta od razu wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać. Film zamieściła na swoim TikToku. 

Mysz na ladzie z mięsem zniechęciła Brittany Ellis i jej matkę do kontynowania zakupów w sklepie Whole Food. Oczywiście sieć nie pozostała obojętna na takie doniesienia. O całym incydencie wypowiedział się rzecznik Whole Food.

Postępujemy zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Przeprowadzono dokładne czyszczenie witryny sklepowej i sprowadzono zewnętrzną firmę, która ma przeprowadzić szczegółową kontrolę — powiedział rzecznik przytaczany przez portal O2.

(TikTok / @definebritt)

Czy powinniśmy obawiać się myszy w sklepach?

Jeśli chodzi o szkodniki, to zazwyczaj większy niepokój wywołują u nas szczury. Jednak myszy również nie powinny mieć styczności z żywności. Wszystko dlatego, że przenoszą one różne patogeny, które mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Badacze z Columbia University’s Mailman School of Public Health przebadali 416 pochwyconych myszy z różnych nowojorskich lokalizacji. Okazało się, że przenoszą one bakterie i wirusy. Wśród nich znalazły się między innymi C. difficile, E. coli, Shigella i Salmonella.

Największym zagrożeniem są mysie odchody. Właśnie one zawierają duże ilości bakterii i wirusów. Tym samym widok myszy w sklepie słusznie powinien wywołać u nas niepokój. Zagrożenia mogą czaić się na nas nawet w przyborach kuchennych. Warto zapoznać się z ostrzeżeniem wydanym przez GIS, które dotyczyło przyborów kuchennych. Sanepid ostrzegał również przed popularną przyprawą.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >