Smakosze.pl
Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Dietetyk porównał 5 produktów i zakończył odwieczny spór

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, Marek BAZAK/East News, screen z filmu pochodzi z kanału Michał Wrzosek na YouTube

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Dietetyk porównał 5 produktów i zakończył odwieczny spór

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Michał Wrzosek porównał ceny 5 produktów spożywczych z Biedronki i Lidla. Okazuje się, że między innymi bułki i wędlina z kurczaka jest tańsza w Biedronce. Znany dietetyk kliniczny porównał również gramaturę ocenianych produktów.

Biedronka i Lidl są sklepami, w których Polacy najczęściej robią zakupy. To, co zachęca klientów, to cykliczne promocje, atrakcyjne ceny i duży asortyment produktów spożywczych. Dietetyk porównał ceny 5 produktów, w tym bułki, płatków owsianych i wędliny z kurczaka. Tańszy jest Lidl czy Biedronka?

Żaden schab, czy kurczak. Inne mięso na kotlety sprawdzi się 100 razy lepiej

Żaden schab czy kurczak. Inne mięso na kotlety sprawdzi się 100 razy lepiej

CZYTAJ DALEJ

Michał Wrzosek jest popularnym dietetykiem klinicznym, który udziela się w mediach społecznościowych. Ma swój kanał między innymi na YouTube, TikToku i Instagramie. Dietetyk sprawdza i porównuje wiele produktów spożywczych i doradza fanom, co jeść, a czego lepiej unikać.

Niedawno na YouTube Michał Wrzosek udostępnił krótki film, na którym porównywał ceny produktów spożywczych w Lidlu i Biedronce. Materiał i zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzą właśnie z jego kanału.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl organizują wiele akcji promocyjnych, w tym kupony w aplikacji lub z kartą dla stałych klientów. Z aplikacją zrobimy zakupy jeszcze taniej. W Biedronce i Lidlu pojawiają się również tygodnie tematyczne, w których dostępne są produkty spożywcze z różnych stron świata.

Dietetyk porównał ceny 5 produktów spożywczych w Lidlu i Biedronce

Bułka grahamka o wadze 70 g w Biedronce kosztuje 0,69 zł, w Lidlu 0,67 zł. Śmietankowy serek kanapkowy o wadze 150 g w Biedronce kosztuje 3,39 zł, w Lidlu 3,19 zł.

Płatki owsiane górskie są w tej samej cenie. Za opakowanie 500 g zapłacimy 2,85 zł. Batony białkowe w Biedronce kosztują 3,29 zł za 49 g, w Lidlu 5,33zł za 45 g. Wędlina z kurczaka w opakowaniu 100 g w Biedronce kosztuje 4,99 zł, w Lidlu 4,75 zł.

Co jest tańsze? Lidl, czy Biedronka?

Po porównaniu cen kilku produktów, dietetyk stwierdził, że Biedronka jest tańszym sklepem od Lidla. Różnica w cenach nie jest wysoka, jednak będzie zauważalna podczas robienia większych zakupów.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl organizują akcje promocyjne i kupony rabatowe dla stałych klientów, którzy posiadają karty lub aplikacje. Warto więc przed zakupami zapoznać się z aktualnymi promocjami.

Za pączka Magdy Gessler zapłacisz grubo ponad 10 zł. Takich cen nikt się nie spodziewał. Zjedli obiad w barze mlecznym w Zakopanem. Poznaj jednoznaczną opinię.

zakupy spożywcze

canva/Aja Koska

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Tagi:

Magdalena PataczAutor

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Nareszcie, Biedronka oficjalnie potwierdziła. Wszyscy na to długo czekali

Czytaj więcej >
Śmietana i śmietanka nie są tym samym produktem

Produkty

Jaka jest różnica między śmietaną, a śmietanką? Niektórzy nazw używają zamiennie

Czytaj więcej >
sklep

Produkty

GIS ostrzega przed wadliwą sałatką. Pod żadnym pozorem jej nie jedz

Czytaj więcej >
Nowa oferta Lidla

Produkty

8 produktów za 50 procent ceny. Takiej oferty w Lidlu jeszcze nie było. Skorzystasz nawet w niedzielę

Czytaj więcej >
Katarzyna Bosacka komentuje rozmiar Ptasiego Mleczka

Produkty

Bosacka znów ostrzega przed downsizingiem. Wzięła pod lupę uwielbiane słodycze

Czytaj więcej >
biedronka

Produkty

Nowa promocja Biedronki przyciąga tłumy. W dobrych cenach mleko, mięso, cukier

Czytaj więcej >