Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Dietetyk porównał 5 produktów i zakończył odwieczny spór
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 24.01.2023 20:56

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Dietetyk porównał 5 produktów i zakończył odwieczny spór

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Dietetyk porównał 5 produktów i zakończył odwieczny spór
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, Marek BAZAK/East News, screen z filmu pochodzi z kanału Michał Wrzosek na YouTube

Michał Wrzosek porównał ceny 5 produktów spożywczych z Biedronki i Lidla. Okazuje się, że między innymi bułki i wędlina z kurczaka jest tańsza w Biedronce. Znany dietetyk kliniczny porównał również gramaturę ocenianych produktów.

Biedronka i Lidl są sklepami, w których Polacy najczęściej robią zakupy. To, co zachęca klientów, to cykliczne promocje, atrakcyjne ceny i duży asortyment produktów spożywczych. Dietetyk porównał ceny 5 produktów, w tym bułki, płatków owsianych i wędliny z kurczaka. Tańszy jest Lidl czy Biedronka?

Michał Wrzosek jest popularnym dietetykiem klinicznym, który udziela się w mediach społecznościowych. Ma swój kanał między innymi na YouTube, TikToku i Instagramie. Dietetyk sprawdza i porównuje wiele produktów spożywczych i doradza fanom, co jeść, a czego lepiej unikać.

Niedawno na YouTube Michał Wrzosek udostępnił krótki film, na którym porównywał ceny produktów spożywczych w Lidlu i Biedronce. Materiał i zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzą właśnie z jego kanału.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl organizują wiele akcji promocyjnych, w tym kupony w aplikacji lub z kartą dla stałych klientów. Z aplikacją zrobimy zakupy jeszcze taniej. W Biedronce i Lidlu pojawiają się również tygodnie tematyczne, w których dostępne są produkty spożywcze z różnych stron świata.

Dietetyk porównał ceny 5 produktów spożywczych w Lidlu i Biedronce

Bułka grahamka o wadze 70 g w Biedronce kosztuje 0,69 zł, w Lidlu 0,67 zł. Śmietankowy serek kanapkowy o wadze 150 g w Biedronce kosztuje 3,39 zł, w Lidlu 3,19 zł.

Płatki owsiane górskie są w tej samej cenie. Za opakowanie 500 g zapłacimy 2,85 zł. Batony białkowe w Biedronce kosztują 3,29 zł za 49 g, w Lidlu 5,33zł za 45 g. Wędlina z kurczaka w opakowaniu 100 g w Biedronce kosztuje 4,99 zł, w Lidlu 4,75 zł.

Co jest tańsze? Lidl, czy Biedronka?

Po porównaniu cen kilku produktów, dietetyk stwierdził, że Biedronka jest tańszym sklepem od Lidla. Różnica w cenach nie jest wysoka, jednak będzie zauważalna podczas robienia większych zakupów.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl organizują akcje promocyjne i kupony rabatowe dla stałych klientów, którzy posiadają karty lub aplikacje. Warto więc przed zakupami zapoznać się z aktualnymi promocjami.

Za pączka Magdy Gessler zapłacisz grubo ponad 10 zł. Takich cen nikt się nie spodziewał. Zjedli obiad w barze mlecznym w Zakopanem. Poznaj jednoznaczną opinię.

zakupy spożywcze
canva/Aja Koska

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: