Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Kiedy trzeba solić mizerię? Przez 1 błąd będzie rzadka i wodnista
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 24.01.2023 18:16

Kiedy trzeba solić mizerię? Przez 1 błąd będzie rzadka i wodnista

Kiedy trzeba solić mizerię? Przez 1 błąd będzie rzadka i wodnista
canva/Bartosz Luczak

Kiedy solić mizerię? Od razu po poszatkowaniu ogórków, czy może razem ze śmietaną? Okazuje się, że przez jeden błąd kultowy dodatek do obiadu będzie wodnisty, rzadki i pozbawiony smaku. Mizerię zawsze solimy na początku i odstawiamy na kilka minut.

Mizeria jest świetnym dodatkiem do obiadu. Pasuje do kotletów mielonych, schabowych i innych dań. Poszatkowane ogórki ze śmietaną są lekkie i pełne smaku. Niestety wystarczy jeden błąd, a mizeria będzie wodnista i rozleje się po talerzu. Kiedy solić mizerię?

Wiele osób mizerię przyrządza nie tylko z ogórków. Do warzyw dodają np. posiekany koperek lub szczypiorek, aby wzmocnić smak potrawy. Mało kto wie jednak, że samą śmietanę również można doprawić. Śmietana z cukrem, sokiem z cytryny lub octem sprawi, że mizeria nabierze charakteru.

Kiedy solić mizerię? Jedni solą ogórki zaraz po szatkowaniu, inni dopiero po wymieszaniu ze śmietaną. Mizeria może być rzadka i lejąca, a może być gęsta, wyraźna i bardzo aromatyczna. Wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania i przypraw.

Kiedy solić mizerię? Będzie gęsta i pyszna

Mizerię zawsze doprawiaj do smaku solą i pieprzem przed dodaniem śmietany. Ogórki pod wpływem soli zaczną puszczać wodę, więc odstaw je na około 10 minut. Po tym czasie wylej nadmiar płynu i dodaj śmietanę.

Mizeria przyrządzona w ten sposób nie będzie wodnista i będzie o wiele smaczniejsza. Do mizerii możesz dodać również posiekany koperek lub szczypiorek.

Jak doprawić mizerię? Niektórzy dodają jeden składnik, który wzmacnia smak

Do mizerii, oprócz soli, pieprzu i koperku lub szczypiorku, możesz dodać również sok z cytryny, ewentualnie ocet jabłkowy. Na 200 g ogórków i 200 ml gęstej śmietany wystarczy 1 łyżeczka octu lub kwaśnego soku.

Gdy zdecydujesz się na ten dodatek, wymieszaj go razem ze śmietaną i szczyptą cukru i dopiero wtedy dodaj do poszatkowanych i doprawionych ogórków. Mizeria będzie jeszcze pełniejsza w smaku.

Dowiedz się również, kiedy solić rosół. Jeden błąd i wywar będzie bez smaku. Dlaczego kotlety schabowe wyszły twarde?

kiedy solić mizerię
canva/graletta

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: