Smakosze.pl
Pączki od Magdy Gessler

TRICOLORS/East News, canva/piotr_malczyk

Za pączka u Gessler zapłacisz grubo ponad 10 zł. Takich cen nikt się nie spodziewał

23 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Wiemy, ile zapłacimy za pączki Magdy Gessler w tłusty czwartek. W lokalach znanej i lubianej restauratorki zawsze było drożej niż w innych cukierniach i restauracjach. W tym roku za pączka od Gessler zapłacimy 18 zł.

Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. W tym roku dzień, w którym w imię tradycji będzie my zajadać się pączkami i faworkami przypada 16 lutego. Ile zapłacimy za pączki Magdy Gessler? Pączki w innych cukierniach, piekarnikach i pączkarniach też będą wyższe.

Ziemniaki gotujesz w zimnej czy ciepłej wodzie? Tylko jedna opcja jest prawidłowa

Ziemniaki gotujesz w zimnej czy ciepłej wodzie? Tylko jedna opcja jest prawidłowa

CZYTAJ DALEJ

Pączki Magdy Gessler zawsze były droższe niż w innych cukierniach i piekarnikach. Znana restauratorka tak wysokie ceny tłumaczy najlepszymi produktami i przygotowywaniem dań i wypieków z najwyższą starannością. Inflacja i wzrost cen jedzenia spowodowały, że pączki będą kosztować więcej, niż w ubiegłym roku.

Nie tylko u Gessler będzie o wiele drożej. Za pączka w piekarni, cukierni, czy pączkarni zapłacimy około 5- 7 zł. W marketach ceny będą niższe, jednak jeśli za pączka zapłacimy 2- 3 zł, to nie będzie on ani smaczny, ani pozbawiony chemii i konserwantów.

Ile będą kosztować pączki Magdy Gessler w tłusty czwartek?

Ceny pączków Magdy Gessler poszybowały w górę. Każdy pączek będzie droższy o około 3 zł. Wybór pączków jest przeogromny. Kupimy między innymi pączki z różą, malinami, czekoladą, śliwkami.

W warszawskiej cukierni Słodki Słony za pączka w tłusty czwartek zapłacimy 18 zł. Nieco taniej będzie w restauracji U Fukiera. Tam na drożdżowy przysmak z nadzieniem zapłacimy 15 zł.

Dlaczego ceny pączków Gessler są tak wysokie?

Już w poprzednim roku ceny pączków Magdy Gessler zwalały z nóg. Restauratorka tłumaczyła ceny tradycyjnych wypieków podwyżkami cen produktów spożywczych. Już wtedy ceny mąki, masła i jajek zaczęły wzrastać.

W tym roku będzie jeszcze drożej. Gessler uważa, że za pączka dobrej jakości trzeba zapłacić. Taki pączek będzie świeży, smaczny i przygotowany z najwyższej jakości produktów.

Pączki możesz przygotować samodzielnie. Tu poznasz przepis na wyśmienite pączki według przepisu babci Danusi. Wychodzą za każdym razem. Czy wiesz, co oznacza pękający lukier na pączkach? Nie każdy ma świadomość.

pączki Magdy Gessler

canva/ Image Professionals GmbH

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:Tagi:

Magdalena PataczAutor

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Nareszcie, Biedronka oficjalnie potwierdziła. Wszyscy na to długo czekali

Czytaj więcej >
Śmietana i śmietanka nie są tym samym produktem

Produkty

Jaka jest różnica między śmietaną, a śmietanką? Niektórzy nazw używają zamiennie

Czytaj więcej >
sklep

Produkty

GIS ostrzega przed wadliwą sałatką. Pod żadnym pozorem jej nie jedz

Czytaj więcej >
Nowa oferta Lidla

Produkty

8 produktów za 50 procent ceny. Takiej oferty w Lidlu jeszcze nie było. Skorzystasz nawet w niedzielę

Czytaj więcej >
Katarzyna Bosacka komentuje rozmiar Ptasiego Mleczka

Produkty

Bosacka znów ostrzega przed downsizingiem. Wzięła pod lupę uwielbiane słodycze

Czytaj więcej >
biedronka

Produkty

Nowa promocja Biedronki przyciąga tłumy. W dobrych cenach mleko, mięso, cukier

Czytaj więcej >