Smakosze.pl
Bosacka ostrzega

TRICOLORS/East News, canva/milanfoto

Spojrzała na etykietę pasztetu i zamarła. Bosacka apeluje do wszystkich, to bardzo ważne

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Magdalena Patacz

Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę skład popularnego pasztetu z kaczki, który kupimy w każdym markecie. Skład pozostawia wiele do życzenia. Pasztet z kaczki nie jest konserwą z drobiu, a z mięsa oddzielonego mechanicznie i resztek mięsa wieprzowego.

Katarzyna Bosacka czynnie udziela się w mediach społecznościowych, między innymi na Facebooku i Instagramie. Niedawno na profilu Katarzyna Bosacka "Wiem co jem" na Facebooku zamieściła post, w którym opisała skład pasztetu z kaczką firmy EvraMeat. Zdjęcie etykiety przesłała jej jedna z internautek.

Koniec z tarciem ziemniaków, wystarczy 1 trik. Najlepsze placki zrobisz bez wysiłku

Koniec z tarciem ziemniaków, wystarczy 1 trik. Najlepsze placki zrobisz bez wysiłku

CZYTAJ DALEJ

Katarzyna Bosacka była wstrząśnięta zawartością pasztetu w puszce, który dostępny jest w niemal każdym sklepie. Po opublikowaniu etykiety, pod jej postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy nie otwarcie pisali, że dopuszczenie takich produktów spożywczych do sprzedaży powinno być zabronione.

Okazało się, że pasztet z kaczki w puszce z kaczką i innymi mięsem nie ma nic wspólnego. Bosacka zwróciła również uwagę, aby czytać etykiety. Jeśli mamy do wyboru np. dżem o smaku truskawkowym lub dżem truskawkowy, zawsze wybierajmy ten drugi.

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład pasztetu z kaczki w puszce

Bosacka od razu zwróciła uwagę na duży napis na etykiecie ,,Pasztet z kaczką". Już taki opis powinien wzbudzić nasze podejrzenia. Pasztet z kaczką to nic innego jak pasztet z dodatkiem mięsa z kaczki. Na etykiecie powinien być napis ,,pasztet z kaczką".

Katarzyna Bosacka zwróciła uwagę na skład. Na etykiecie widnieje mięso wieprzowo- wołowe i mięso z kurcząt. Mięso zostało oddzielone mechanicznie. Według definicji, MOM to nic innego, jak zmielone chrząstki, kości, tłuszcz, ścięgna.

W składzie pasztetu znajdziemy również mózgi wieprzowe, skórki z kaczki i mięso mechanicznie oddzielone z kaczki w ilości 1%.

- Mięso oddzielone mechanicznie z kaczki to nie mięso, więc można powiedzieć, że kaczki, którą producent szczyci się na opakowaniu nie ma tutaj wcale. Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet o czym powtarzam od lat - dodaje Katarzyna Bosacka.

Etykieta pasztetu z kaczką

screen pochodzi z profilu Katarzyna Bosacka "Wiem co jem' na Facebook

Post Katarzyny Bosackiej poruszył internautów

Pod postem Bosackiej rozpętała się dyskusja. Internauci są oburzeni. Niektórzy uważają, nawet, że sprzedaż takich produktów powinna być zabroniona.

- 1% Kaczki więc nie kłamią. Następny krok to wyeliminować kaczkę zupełnie i narysować na etykiecie. I też będzie OK bo przecież nie "z kaczki" tylko "z kaczką" - pisze jeden z internautów.

- To powinno być uregulowane legislacyjnie czyli zabronione. - dodaje kolejny. Wielu internautów dodaje, że właśnie dlatego pasztety robią samodzielnie w domu i od lat nie kupują już gotowych konserw.

Co to jest MOM? Dlaczego dietetycy każą się go wystrzegać? Sprawdź również tanie i zdrowe produkty z Lidla polecane przez dietetyczkę. Zrobisz z nich pyszne i lekkie dania.

post Bosackiej

screen pochodzi z profilu Katarzyna Bosacka "Wiem co jem' na Facebook

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Katarzyna Bosacka "Wiem co jem" na Facebook

Tagi:

Magdalena PataczAutor

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Przygotowuję dla Was przepisy i porady kulinarne. Lubię gotować i odkrywać nowe smaki, a pisanie to moja pasja. Prywatnie jestem fanką powieści fantastycznych, klasycznego rocka i gier komputerowych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Nareszcie, Biedronka oficjalnie potwierdziła. Wszyscy na to długo czekali

Czytaj więcej >
Śmietana i śmietanka nie są tym samym produktem

Produkty

Jaka jest różnica między śmietaną, a śmietanką? Niektórzy nazw używają zamiennie

Czytaj więcej >
sklep

Produkty

GIS ostrzega przed wadliwą sałatką. Pod żadnym pozorem jej nie jedz

Czytaj więcej >
Nowa oferta Lidla

Produkty

8 produktów za 50 procent ceny. Takiej oferty w Lidlu jeszcze nie było. Skorzystasz nawet w niedzielę

Czytaj więcej >
Katarzyna Bosacka komentuje rozmiar Ptasiego Mleczka

Produkty

Bosacka znów ostrzega przed downsizingiem. Wzięła pod lupę uwielbiane słodycze

Czytaj więcej >
biedronka

Produkty

Nowa promocja Biedronki przyciąga tłumy. W dobrych cenach mleko, mięso, cukier

Czytaj więcej >